Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura na dílo, které nezapočalo.  (Přečteno 3840 krát)

šárka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Faktura na dílo, které nezapočalo.
« kdy: Leden 16, 2014 »

Dobrý podvečer  Zdeničko a vy všichni ostatní, zdravím v novém roce a přeji jen to nejlepší.
Obracím se na Vás s prosbou o radu.
Český klient potřebuje profinancovat peníze na opravu na objektu FVE a chce po naší firmě  vystavit  fakturu na dílo- smlouvu dodá, fakturu a předávací protokol , že je dílo hotové  hned podepíše, to prý není problém, my prý nic neztratíme, mi to rozum nebere, nedodali jsme tam ani šroubek, naši zaměstnanci tam ani nevkročili, natož vjeli, ve všech vozidlech máme GPS a on to pořád nechápe a myslí si, že jsem proti nim zaujatá, když jako účetní nesouhlasím, práce se prý budou skutečně dělat, ale až budou peníze a povětrnostní podmínky, zálohovou FA nechce, pomozte mi najít argumenty, já už všechny vyčerpala, podle mě je to podvod a nechci o tom ani mluvit,moc děkuji Šárka



Online
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura na dílo, které nezapočalo.
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2014 »

Tak do toho bych také nešla. Zvlášť, když se jedná o FVE, které jsou v nemilosti kvůli podpoře výroby energie z obnovitelných zdrojů. Co když kolem ní poletuje nějaké trestní oznámení?  
Podepíšete předávací protokol, vyfakturujete, a na jakou zakázku pak budete vykazovat náklady, které vzniknou v období, kdy provedete opravu? Uzná Vám je FÚ jako náklad na dosažení příjmů?
IP zaznamenána

šárka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Faktura na dílo, které nezapočalo.
« Odpověď #2 kdy: Leden 16, 2014 »

Děkuji moc, jste zlatá , dobrou noc, šárka
IP zaznamenána
Stran: [1]