Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výdaje procentem a pohledávka  (Přečteno 1810 krát)

Danden

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
výdaje procentem a pohledávka
« kdy: Leden 13, 2014 »

Jsem OSVČ a uplaňovala jsem za minulé období výdaje procentem z příjmu. Za 2013 opět použiji procento 80% (řemeslnná). Minulý rok jsem dělala dodatečné DP na zásoby (přechod z DE). Nyní mám pohledávku z prosince, zásoby žádné. Prosím o radu, co s touto pohledávkou?

Do přehledu SP a ZP uvedu zálohy uhrazené v 1/13 - 12/13 nebo také zálohu hrazenou v 1/14?  
Moc děkuji
Soňa Pšeničková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje procentem a pohledávka
« Odpověď #1 kdy: Leden 13, 2014 »

Odpověď už jste dostala na jiném serveru.
IP zaznamenána

Danden

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
výdaje procentem a pohledávka
« Odpověď #2 kdy: Leden 14, 2014 »

Dobrý den, odpověď se mi dostala, jen ještě prosím: tuto pohledávku, která přechází do roku 2014 tedy jen uvedu na příslušný řádek DP? Pracovala bych s ní tedy jen při přechodu na skutečné výdaje, ale přesně nechápu dodanění pohledávek, závazků a zásob. Pohledávka by mi snížila nebo zvýšila ZD? Za rok 2011 (paušál ve 2012) jsem musela podat dodatečné DP na zásoby, prosím o radu, jestli to nyní musím nějak zohlednit? ve 2013 zásoby nejsou. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje procentem a pohledávka
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2014 »

Prosincovou pohledávku z roku 2013 nikam neuvádíte, pouze ji vedete ve své evidenci. Pracovala byste s ní pouze při změně způsobu uplatňování výdajů, kdy by zvyšovala základ daně.
 
Pohledávky a zásoby, které jste dodaňovala v dodatečném přiznání za rok 2011, se zohledňují při úhradě pohledávky (není daňovým příjmem), případně prodeji dodaněných zásob, kdy je daňovým příjmem pouze částka, která převyšuje cenu dodaněných zásob.

Podrobnější informace k paušálním výdajů zde:
http://www.jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-procentem.php
IP zaznamenána

Danden

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
výdaje procentem a pohledávka
« Odpověď #4 kdy: Leden 14, 2014 »

Moc Vám děkuji za přehlednou odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje procentem a pohledávka
« Odpověď #5 kdy: Leden 14, 2014 »

Jestliže jste do 8.1.2014 uhradila prosincovou zálohu na ZP a do 20.1.2014 uhradíte prosincovou zálohu na SP, tak je zahrnete do přehledů. OSSZ (snad) pošle po 20. lednu inventuru pohledávek a závazků, ZP (snad) pošle přehled plateb na zdravotní pojištění. Pokud ne, tak si je vyžádejte.
IP zaznamenána
Stran: [1]