Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přivydělávání  (Přečteno 2866 krát)

JiriV

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
přivydělávání
« kdy: Leden 03, 2014 »

Dobrý den,

podnikám v úklidových službách jako OSVČ. A chci se zeptat jak zaměstnat člověka? Jednalo by se cca o 4 hodiny 2x do měsíce výdělek cca 500 kč. Myslel jsem na smlouvu o dílo se zaměstnancem. Jde to takto udělat... modelová situace: Se zákazníkem udělám smlouvu o dílo a ten bude chtít něco uklidit ode mě, a já následně udělám se zaměstnancem smlouvu o dílo a ten to za mě uklidí.  Nevím co na to např. Pojišťovna kdyby byla nějaká pojistná událost. Pak jsem myslel dohodu. Musí se takto nízká částka někam hlásit u té dohody? Vím, že smlouva o dílo nemusí. Co je tedy výhodnější?

Děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

JiriV

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
přivydělávání
« Odpověď #1 kdy: Leden 09, 2014 »

Zná někdo přesný postup zaměstnání člověka na úklid? Díky
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přivydělávání
« Odpověď #2 kdy: Leden 09, 2014 »

Smlouva o dílo: bude obchodním partnerem (nikoliv zaměstnancem), pojištění a zdanění si vyřeší sám. Pokud bude takto pracovat soustavně (opakovaně), tak by si měl vyřídit živnostenské oprávnění.

Dohoda o provedení práce: více informací zde: http://www.jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php
Jako zaměstnavatel byste se měl přihlásit u Kooperativy a platit zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za pracovní úrazy a nemoci z povolání. Pracovník na dohodu o provedení práce by zřejmě neměl nárok na náhradu ušlé mzdy. Myslím, že z pojištění je možné uplatnit bolestné. Přesný postup při pojistné události sdělí Kooperativa.
IP zaznamenána

katca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
přivydělávání
« Odpověď #3 kdy: Březen 16, 2014 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké bych měla (jsem OSVČ) povinnosti-zdrav. poj, sociálka, přihlášení atd, kdybych příležitostně zadala nějakému studentovi např. umravnit počítač, resp. poupravit webovou či jinou počítačovou prezentaci. Jednalo by se o jednorázovou akci, tak max. do 5000 Kč výdělku pro studenta. Musím něco (nebo jeho) někam hlásit nebo něco za studenta zaplatit?
Děkuji, katca
IP zaznamenána
Stran: [1]