Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: služba z EU od plátce DPH  (Přečteno 1729 krát)

Petra.87

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
služba z EU od plátce DPH
« kdy: Prosinec 19, 2013 »

Dobrý den,

prosím o radu. Objednali jsme si v německých novinách vytisknout inzerci celkem 3x - 7.11 až 20.12.2013. Faktura byla vystavena 7.12.2013, zaplacena předem 2.12.2013 a přišla nám 19.12.2013.  Na faktuře ještě chybí naše DIČ, byť jsem je na to upozorňovala a už ji nejspíš neopraví. Provedu tedy samozdanění k 2.12.2013? Máme rovněž nárok na odpočet, když chybí naše DIČ? A uvedu na řádky 5 a 43?

Předem děkuji za případnou odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
služba z EU od plátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 20, 2013 »

Provedla bych samozdanění k 2.12.2013, do ř. 5 a 43, jak píšete.
Máte nárok na odpočet a nevadí, že chybí DIČ. K uplatnění nároku na odpočet stačí, že přiznáte daň. Daňový doklad nemusí mít všechny náležitosti (§ 73/5 ZDPH), v uvedeném případě dokonce vůbec nemusíte mít daňový doklad a nárok na odpočet můžete prokázat jiným způsobem (§ 73/1/b) ZDPH).
IP zaznamenána

Petra.87

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
služba z EU od plátce DPH
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 20, 2013 »

Moc děkuji paní Zdeno za ochotu a přeji pěkný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]