Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zodpovednost za sprostredkovanie prace  (Přečteno 1299 krát)

flower

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
zodpovednost za sprostredkovanie prace
« kdy: Prosinec 03, 2013 »

Dobrý deň,

už som raz zalozila temu na sklbenie pausalnych vydajov a zamestnanie brigadnikov na dohodu, nakolko sa to da sklbit, mala by som este jeden dotaz.

Ako som už písala, otvorila som si živnostenský list na to aby som zprostredkovala brigadu v oblasti hlídaní detí v CR. Moja predstava je uzatvorit dohodu (DPP, DPC) s chuvami a zmluvu s rodinou. Chuva by odpracovala mesacne urcity pocet hodin, ktory by bol v sulade s dohodou, ja by som vystavila fakturu rodine a z toho vyplatila podla odpracovanych hodin chuvu. ( klasice agentury len sprostredkuju pracu a je tam jednorazvovy sprost. poplatok, nakolko ja mam zaujem o dlhodoby spolupracu... nieco ako jazykove skoly a pod. )

Moja otazka znie, je mozne sa vyhnut zopovednosti za cinnost chuvy v rodine aj ked ja vystavujem fakturu rodine?

V pripade, ze nie, pomohla by v tomto smere s.r.o -cka alebo poisteni, pripadne nieco ine?

Vopred dakujem za kazdu radu :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zodpovednost za sprostredkovanie prace
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 17, 2013 »

Podle mého názoru se odpovědnosti nevyhnete. Vy budete poskytovatelem služby, budete ji fakturovat. Chůva bude Vaším zaměstnancem, takže budete odpovídat za její činnost v rodině.
IP zaznamenána
Stran: [1]