Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje 2013  (Přečteno 1668 krát)

1Alena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Paušální výdaje 2013
« kdy: Listopad 19, 2013 »

Dobrý den,
asi nebude můj dotaz nijak orignální, ale potřebovala bych \"po-lopatě\" vysvětlit jak je to s přechodem z daňové evidence na paušální výdaje. Manžel je soukr. zemědělec a v letošním roce se nám sešly příjmy z dotací doplatek z roku 2012 a polovina letošních. Daně, zdravka a sociálka vycházejí naprosto šíleně. Pokud bych uplanila paušál bylo by to asi lepší. Proto by mě zajímalo jak na to:

manžel je plátce DPH, během roku uplatňuje nárok na vrácení zelené nafty, máme 3 stroje které splácíme pomocí úvěrových smluv, jinak klasicky odepisujeme ostatní majetek. Z roku 2012 mán do příjmů vstupují nějaké neuhrazené pohledávky a doplatek dotací 2012 a současně asi nějaké pohledávky z letoška (2013) nám budou uhrazeny až po Novém roce a také nám asi po novém roce přijde zbytek dotací 2013 a vrácená zelená nafta.

Tak já teď nevím, co se všechno do příjmů letošního roku musí ještě přičíst (ke skutečným  příjmům) a potom také jak se pokračuje, pokud bych chtěla příští rok zase třeba přejít na daňovou evidenci. To jen pro případ, že by to pro mě bylo výhodnější, což teď nemohu vědět.

Snad jsem to nějak uvedla srozumitelně.

Díky moc za radu.

S pozdravem     Alena
IP zaznamenána
Stran: [1]