Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP, daně a prohlášení poplatníka  (Přečteno 1870 krát)

Babulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
DPP, daně a prohlášení poplatníka
« kdy: Listopad 02, 2013 »

Dobrý večer,
prosím poraďte. Před 2 roky jsem měla na DPP zaměstnanou jednu paní. Mzdu měla do 5 tis. Odváděla jsem tedy srážkovou daň. Paní se mi nyní ozvala, že zjistila na úřadě, že jako invalidní důchodce neměla odvádět žádnou daň a nyní chce odvedené částky vrátit. Jako invalidní důchodce mi nedala žádné potvrzení o tom, že je invalidní důchodce a nepodepsala u mně ani prohlášení poplatníka. Z mého pohledu jsem to snad udělala správně?! Chtěla bych vědět...bylo mojí povinností dát paní podepsat růžové prohlášení nebo si to paní měla zjistit sama? Mám ještě pár brigádnic a částky jsou vždy do 5 tis. odvádím srážkovou daň. Je to špatně? Nikdy problém nebyl, spíš byly rády, že už se o to nemusí starat a podávat daňové přiznání.
Tuším, že se paní bude snažit to \"hodit na mně\", že jsem něco zanedbala.

Děkuji za odpověď a přeji hezký večer.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP, daně a prohlášení poplatníka
« Odpověď #1 kdy: Listopad 05, 2013 »

Dobrý den, udělala jste to správně. Jestliže paní nepodepsala prohlášení, tak nemohla uplatnit žádnou slevu na dani (na poplatníka, na invaliditu ....). Dodatečný podpis prohlášení je možný jen do 15. února následujícího roku. Nebylo Vaší povinností dát podepsat růžové prohlášení, toto si paní měla zjistit sama.
IP zaznamenána

Babulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
DPP, daně a prohlášení poplatníka
« Odpověď #2 kdy: Listopad 05, 2013 »

Dobrý večer, děkuji moc. Spadl mi kámen ze srdce.
IP zaznamenána
Stran: [1]