Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Povinnosti zaměstnavatele  (Přečteno 1359 krát)

MarcelaL

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Povinnosti zaměstnavatele
« kdy: Říjen 11, 2013 »

Dobrý den,

chci se jen ujistit, jestli opravdu uvažuji správně. Společnost zaměstnává v přepočtu 21 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr, 2 zaměstnance na dohodu o pracovní činnosti, 5 zaměstnanců na dohodu o provedení práce. Můj dotaz se týká povinností zaměstnanců vůči státním institucím, v případě že   Tyto dohody se do výpočtu průměrného počtu zaměstnanců nepočítají, přepočítám tedy jen počet zaměstnanců na HPP.

Pokud tedy zaměstnavatel zaměstná v přepočtu ještě 5 zaměstnanců a na HPP bude zaměstnávat 26 osob, vzniká mu povinnost:
1)   zaměstnávat 4% zaměstnanců zdravotně postižené
2)   odebrat zboží nebo službu ve výši 7násobku průměrné mzdy tzn. 7 * 25 093 Kč za každého zdravotně postiženého zaměstnance, kterého by měl
      zaměstnat.
3)   nebo zaplatit penále 2,5 násobek průměrné mzdy 2,5*25093 Kč za každého zdravotně postiženého zaměstnance, kterého by měl
      zaměstnat. Tohle penále zaplatí zaměstnavatel do 15.2. následujícího roku.

Co se týká povinností vůči OSSZ se nic nemění, jen zaměstnavateli zaniká možnost rozhodnout se pro vyšší sazbu SP 26% Co se týká evidence a výplaty nemocenské, mateřské, ošetřovného ... vše zůstává při starém. Institut velkých organizací vůči OSSZ byl zrušen.
Žádná jiná povinnost zaměstnavateli vůči jiným institucím nevzniká?

Děkuji moc za informace.
IP zaznamenána
Stran: [1]