Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jaké faktury  (Přečteno 755 krát)

luihui

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Jaké faktury
« kdy: Říjen 09, 2013 »

Dobrý den
Chtěl bych si založit ŽL a živit se reklamní činností na internetu. To znamená, že bych si vytvořil web, podobný emailing.cz. Princip bude spočívat v tom, že se registrují uživatelé. Ti budou moci vydělávat tím, že budou prohlížet reklamy a také si budou moci vytvořit reklamu, kterou si samy vytvoří.  
Nevím ale jak toto všechno fakturovat.

Uživatel bude mít k dispozici uživatelský účet.
nejprve popíši uživatele, kteří si budou vytvářet reklamy:
Uživatel se registruje, vytvoří kampaň a teď nastává problém, nevím jak má tuto reklamu zaplatit:
Jsou dvě možnosti: buď zaplatí přímo tu částku bankovním převodem , kterou po něm budu požadovat, nebo  si nejprve bude muset vložit peníze na svůj účet a poté z tohoto účtu zaplatit tuto reklamu.
Jaký způsob by jste mi poradili? A jaké faktury posílat? Mám mu poslat výzvu k zaplacení? Musí se takováto faktura už vystavit jako platná a při placení dph z toho platit Dph i když mi tuto fakturu nezaplatí? Mohl bych poprosit o návod, jakým způsobem řešit tuto situaci? včetně toho jaké faktury vystavovat?
 Měl bych být neplátcem DPH, jelikož nemám a určitě chvíli nebudu mít tak velký obrat (1000000 Kč).

Za druhé: Popíši uživatele , který si zde chce vydělat: Registruje se, vydělává a po dosažení limitu požádá o vyplacení. Jaké faktury mám posílat? Problém tu také nastává u toho, že je tento uživatel anonymní, nemám o něm žádné informace pokud je nevyplní. Mám jen email. Jak by tedy mohla vypadat faktura na vyplacení. Já si je zapíši jen do nákladů? Žádné zaměstnance ani brigádníky neeviduji. Byl by nějaký návod jak na to?
 Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]