Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Provozovna ve Španělsku  (Přečteno 1491 krát)

Tereza W

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
Provozovna ve Španělsku
« kdy: Říjen 02, 2013 »

Dobrý den, kamarádka prodává jezdecké potřeby. Zatím převážně nakupuje z členských zemí EU a následně je prodává u nás případně zasílá do jiného členského státu. Je neplátce DPH... nyní má možnost proniknout i na trh ve Španělsku s tím, že by si na místním závodišti pronajala prodejnu. Předpokládám, že poté ale bude příjem z této provozovny přiznávat ve Španělsku a bude si tam muset zřídit provozovnu, že? Můžete mi poradit, jak je to z hlediska daně z příjmů? Jaké jsou podmínky atd.? Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

renesas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Provozovna ve Španělsku
« Odpověď #1 kdy: Říjen 03, 2013 »

Terezo, pokud bude mít prodejnu ve Spanělsku, musí tam být registrován. Přirozeně bude zisk zdaňovat ve Španělsku podle tamních předpisů. Pokud majitelem, společníkem firmy ve Španělsku nebude české firma (a.s., s.r.o.), což by byla otevřeně řečeno pěkná blbost, tak zisk ze Španělska se dále v Česku nedaní. Teoreticky by danil pouze divideny, odměny, které by si z té španělské firmy vzal (ale platí zde dohoda o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Španělskem). To samé, pokud společníkem firmy ve Španělsku bude fyzická osoba, záleží na tom, zda si z firmy ve Španělsku vezme odměny. Zcela nejhorší situace by nastala, pokud by měl živnost v ČR a současně ve Španělsku. Pak by platil jako mourovatej úplně všude. Doporučuju se této variantě vyhnout. Naopak nejlepší varianta: zřídit firmu v Anglii, ta si pronajme prodejnu ve Španělsku a zisk bude zdaňovat v Anglii (fakticky mu zůstane celý zisk). V Česku pak otevřít jen organizační složku (je-li to vůbec nutné - závisí na druhu a předmětu podnikání). Výsledkem jsou minimální náklady, zanedbatelná byrokracie a malé daně. Hodně štěstí :)
IP zaznamenána

Tereza W

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
Provozovna ve Španělsku
« Odpověď #2 kdy: Říjen 05, 2013 »

Uf, těch variant je dost, takže napíši, co ona chce. Je OSVČ a chce si pronajmout prodejnu na závodišti. Je mi naprosto jasné, že se musí ve Španělsku zaregistrovat a příjmy z dané provozovny danit ve Španělsku podle jejich daňových zákonů. Tyto příjmy se ale u nás vyjmou v daňovém přiznání a danit je již u nás nebude, ne? U nás už bude danit pouze příjmy ostatní? A jak je to s nákupem zboží? Do výdajů se budou zahrnovat u nás nebo ve Španělsku? A ostatní výdaje... nájem atd.  Asi jí doporučím návštěvu u daňového poradce. S tímhle nemám zkušenosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]