Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zdravotní pojištění zaměstnance s polovičním úvazkem  (Přečteno 1834 krát)

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65

Dobrý den, prosím o radu. Budu mít zaměstnankyni na poloviční úvazek (20 hodiny týdně ) a teď tápu, jak odvádět ZP. Mzda bude hrubého 5000Kč. Myslela jsem, že když je minimální odvod nyní 1148Kč (z min. mzdy 8500 x 13,5%) že zaměstnavatel odvede 450 (9% z 5000) a zbytek do 1148Kč, tedy 698 Kč se strhne zaměstnanci. Ale dočetla jsem se, že se to nějak dělí na třetiny a podobně, můžete mi poradit? Podle těch \"složitějších\" výpočtů, co jsem našla, mi to totiž vychází jinak.
Děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zdravotní pojištění zaměstnance s polovičním úvazkem
« Odpověď #1 kdy: Říjen 08, 2013 »

Dobrý den, vychází mi to stejně, jako Vám.  Zaměstnavatel je povinen odvést pojistné na ZP alespoň z minimální mzdy. Z dosažené mzdy 5.000,- Kč odvede za sebe 9% (450,- Kč) a zaměstnanci strhne 4,5% (225,- Kč). Z rozdílu mezi dosaženou a minimální mzdou 3.500,- Kč by měl strhnout zaměstnanci celých 13,5%, tj. 473,- Kč, celkem tedy strhne zaměstnanci 698,- Kč.  
Ale nejsem mzdovka, doufám, že se vyjádří někdo znalejší.
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
zdravotní pojištění zaměstnance s polovičním úvazkem
« Odpověď #2 kdy: Listopad 26, 2013 »

O jakou jde zaměstnankyni (na částečný úvazek často pracují matky malých dětí)?
Nespadá do některé ze skupin, za něž odvádí zdravotní pojištění stát?
Pak byste zdravotní pojištění odváděli pouze z dosaženého výdělku.
IP zaznamenána

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65
zdravotní pojištění zaměstnance s polovičním úvazkem
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 02, 2013 »

ano, je to paní s dítětem ve druhé třídě ZŠ. Můžete mi prosím poradit, o jaké skupině zaměstnankyň hovoříte? Musí být někde nějak zvlášť vedena, aby jí zbytek do povinného odvodu platil stát? Děkuji moc za radu a odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]