Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP a prohlášení k dani - změna  (Přečteno 1500 krát)

KarolinaN

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPP a prohlášení k dani - změna
« kdy: Listopad 09, 2013 »

Dobrý den,

mám velkou prosbu...

Mám dvě práce na DPP, obě mám uzavřené do 31.12. 2013. U prvního zaměstnavatele, kde jsem začala pracovat na DPP od 1.7. 2013 mám podepsáno prohlášení k dani. K druhému zaměstnavateli na DPP jsem nastoupila v září 2013, kde jsem samozřejmě již neuplatňovala slevu na dni a nepodepsala prohlášení. Jenže u druhého zaměstnavatele na DPP mám nyní vyšší příjem a dost na to samozřejmě doplácím. Je možné a reálné požádat u prvního zaměstnavatele, že od následujícího měsíce již u něj nechci uplatňovat slevu na dani a uplatnit a podepsat prohlášení u toho druhého zaměstnavatele, kde mám vyšší příjem?

Předem moc děkuji za odpověď, radu, atd.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
DPP a prohlášení k dani - změna
« Odpověď #1 kdy: Listopad 09, 2013 »

Dobrý den.
Ano, je to vše o dohodě. U prvního zaměstnavatele můžete podepsat změnu v Prohlášení poplatníka.
Je potřeba si ale ujasnit situaci.
Jaký je Váš hrubý příjem u druhého zaměstnavatele? Jestli je nad 5000Kč, tak potom je Vám odváděna zálohová daň. V tomto případě máte souběžné dva příjmy daněné zálohovou daní a vzniká Vám povinnost podat do 31.3. Přiznání k DPFO, kde uvedete celkové příjmy, vypočítáte daň, odečtete slevy a případný přeplatek bude vrácen. Nemusela byste tedy dělat žádné změny v Prohlášení.
Jinými slovy : Pokud máte souběžně dva příjmy, je výhodnější podepsat Prohlášení tam, kde hrubý příjem činí méně než 5000Kč, protože tento příjem je daněn zálohovou daní.
Pokud by byly OBA příjmy DO 5000 Kč, potom podepíšete Prohlášení tam, kde je příjem vyšší, aby srážková daň u druhého zaměstnavatele byla nižší.
IP zaznamenána

KarolinaN

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPP a prohlášení k dani - změna
« Odpověď #2 kdy: Listopad 13, 2013 »

Paní Marie,

děkuji mnohokrát za odpověď a hlavně velmi potěšující neb prohlášení mám podepsáno, kde mám hrubý příjem do 5 tisíc a ten druhý mám nad 5 tisíc. Tak nic měnit nemusím a vše se pak vyřeší daňovým přiznáním. Ještě jednou moc děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]