Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neplacené volno u hlavního pracovního poměru a zároveň OSVČ-vedlejší  (Přečteno 1196 krát)

xdoubekp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu, která se týká neplaceného volna u hlavního pracovního poměru a zároveň OSVČ-vedlejší činnost.

Detailní popis situace:
Jsem zaměstnancem firmy, která je pro mě hlavním zdrojem příjmu. Jsem zaměstnán na dobu neurčitou.
Současně jsem i jako OSVČ-vedlejší činnost (řemeslnická, paušální výdaje, předpokládaný zisk za rok 2013 je cca 50tis.Kč).
Z důvodu studii jazyka v zahraničí jsem se zaměstnavatelem uzavřel Dohodu o neplaceném volnu od 10.10.2013 ? 25.11.2013.
Byl by mi někdo schopen poradit, co to pro mě v tomto případě bude znamenat. Předpokládám, že pro měsíce 10 a 11 budu mít asi automaticky změněnou OSVČ na hlavní činnost. Nebo se pletu? Jak by se mi zvýšili náklady v tomto případě. Případně budu rád za jakoukoliv radu, co je nejvýhodnější udělat.
Předem děkuji za čas, který jste věnovali mému dotazu.
Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

V říjnu i v listopadu budete i nadále OSVČ vedlejší. Pro účely sociálního pojištění stačí, že jste zaměstnancem, neplacené volno nehraje roli. Pro účely zdravotního je zapotřebí, aby zaměstnavatel odvedl pojistné alespoň z minimální mzdy, což zajisté udělá (zřejmě Vám strhne z výplaty část pojistného, které uhradí).
IP zaznamenána
Stran: [1]