Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Spolupracující osoba a paušál na auto od 2013  (Přečteno 3156 krát)

LenaCh.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, našel jsem pouze na Vašem webu informaci, že bude od zrušen paušál na auto. Kde mohu tuto informaci nalézt v zákoně ? Odkdy již nebude možno paušál na auto uplatňovat? Jsem OSVČ a od letoška jsem se zaregistroval k dani silniční.
Zároveň mám dotaz na spolupracující osobu - manželka je na rodičovské, mohu na ni převést zákonnou výši příjmů/výdajů a může si pak manželka uplatnit odpočet za děti? Od letoška OSVČ s paušálem nemůže děti odečítat.
Děkuji velice.
Choleň
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Spolupracující osoba a paušál na auto od 2013
« Odpověď #1 kdy: Duben 15, 2013 »

Uveďte, prosím, odkaz na příslušnou stránku tohoto webu, na které jste našel informaci o zrušení paušálu na auto.

Spolupracující osoba může za splnění ostatních podmínek (příjem alespoň 48 tis. Kč, žije s dítětem v domácnosti ....atd.) uplatnit daňové zvýhodnění.
IP zaznamenána

LenaCh.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Spolupracující osoba a paušál na auto od 2013
« Odpověď #2 kdy: Duben 16, 2013 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Níže odkaz na článek z Vašeho webu o paušálu na auto.

http://www.jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-procentem.php

Viz odstavec \"V paušálních výdajích je všechno\"

Děkuji.

L. Choleň
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Spolupracující osoba a paušál na auto od 2013
« Odpověď #3 kdy: Duben 16, 2013 »

Četl jste článek o tzv. paušálních výdajích procentem. To znamená, že neprokazujete skutečné výdaje, pouze sečtete své příjmy a z nich vypočítáte určité procento. Vypočítanou částku Vám finanční úřad uzná jako výdaj na podnikání. V takto vypočítaných výdajích už jsou zahrnuté všechny výdaje, spojené s podnikáním. Nelze k nim připočítat nic navíc.
Paušál na auto používají poplatníci, které své výdaje prokazují. Zákon jim dává možnost neprokazovat výdaje na spotřebované pohonné hnmoty a parkové a místo toho uplatnit paušální výdaj na dopravu (paušál na auto).
IP zaznamenána

MonikaD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Spolupracující osoba a paušál na auto od 2013
« Odpověď #4 kdy: Říjen 02, 2013 »

Dobrý den,
chci se zeptat ještě k uplatňování výdajů procentem a nemožnosti od roku 2013 si uplatnit slevu na manželku (na rodičovské) a na děti. Manželka je od roku 2013 spolupracující osoba manžela (OSVČ), manžel uplatňuje výdaje procentem. Může si manželka jako jeho spolupracující osoba uplatnit slevu i za děti? Za sebe jako poplatníka ano, ale nevím ty děti.
Díky. Monika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Spolupracující osoba a paušál na auto od 2013
« Odpověď #5 kdy: Říjen 02, 2013 »

Spolupracující osoba neuplatňuje výdaje procentem (pouze pasivně přebírá příjmy a výdaje od manžela), takže může uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované děti.
IP zaznamenána
Stran: [1]