Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jaký druh dohody pro daného zaměstnance vybrat?  (Přečteno 1508 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188

Dobrý den,

uvažujeme o přijetí 3.nových lidí na dohody (zatím nemáme zkušenost):

1.) Má ŽL, chtěli bychom ho využít na co nejděle tzn. 6-8denně, jakou dohodu tedy vybrat? Je na úřadě práce, víc informací zatím nemám. 300h ročně mi přijde málo (počítají se do toho i přestávky? tzn. 8,5h?. U ŽL - spolupráce může být podle mě neomezená pracovní doba. Vpodstatě jde jen o dohodu, že pro nás bude pracovat od pondělí do pátku 8h denně a chtěli bychom nějakou výpovědní lhůtu např. jako u hpp. Odvody si bude hradit sám. Nejde o švarc.

2.) Pán má 1.stupeň invalidního důchodu pravděpodobně hpp. (dohoda lze?) Existuje podpora u zdrav. pojist a sociálky? jak postupovat? Zajímají mě i ostatní stupně invalidity. Aktuálně je ještě zaměstnaný jinde. Zajímá mě jaký typ dohody opět je vhodný jesti vůbec lze. Chtěli bychom ho využívat opět cca 5-8hodin denně.

3.) Pán úřad práce, exekuce na plat, již jsem uvedla tady http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?pid=37005#p37005

4.) Paní úřad práce pouze přívydělek (brigáda), jen na pár hodin týdně.


Děkuji za rady jaké typy dohod + jak vše ideálně nastavit vůči zaměstnancům i úřadům. Zkrátka co je potřeba v kostce.
Nemám s títo žádnou zkušenost, 2.zaměstnance máme na hpp. Pracujeme úkolově, samozřejmě tam kde to nepůjde uděláme hodinovku.

Velmi děkuji, pěkný den Z.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Jaký druh dohody pro daného zaměstnance vybrat?
« Odpověď #1 kdy: Září 03, 2013 »

Paní Zdeno prosím poraďte..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jaký druh dohody pro daného zaměstnance vybrat?
« Odpověď #2 kdy: Září 03, 2013 »

Lituji, nejsem mzdová účetní, na takto rozsáhlý dotaz neumím odpovědět.
IP zaznamenána
Stran: [1]