Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Hlášení souhrné - jak často  (Přečteno 3908 krát)

tommy082

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Hlášení souhrné - jak často
« kdy: Srpen 15, 2013 »

Dobrý den,

díky google Adsense bych se chtěl stát identifikovanou osobou. Na vašem webu v sekci Jak často musíme podat souhrnné hlášení je informace, Jsme-li identifikovaná osoba, podáváme hlášení měsíčně. Není mi jasné, zda se musí hlášení podávat každý měsíc, kdy mám výdělek na adsense nebo jen v těch měsících, kdy si nechám platbu zaslat. Tedy pokud bych si nechal platbu zaslat např. 1x za půl roku, stačí podat toto hlášení pouze 1x za půl roku?

Předem děkuji za odpověď.

Tomáš
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Hlášení souhrné - jak často
« Odpověď #1 kdy: Srpen 16, 2013 »

Každý měsíc, kdy máte výdělek. Pohyb peněz není z hlediska DPH podstatný.
IP zaznamenána

tommy082

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Hlášení souhrné - jak často
« Odpověď #2 kdy: Srpen 16, 2013 »

Dobrý večer,


děkuji za odpověď. Rád bych se ještě zeptal na váš názor ohledně \"zpětného vyřízení živnostenského listu či identifikované osoby\". Věc se má tak, že adsense využívám již asi rok a půl. Do nedávna jsem měl minimální výdělky (v řádech desítek korun/měsíc) a tak mě ani nenapadlo, že je potřeba živnostenské oprávnění. V posledních 3 měsících se však částky mnohonásobně navýšily a tak jsem se začal zajímat o to, zda není potřeba částku danit. Od té doby mi google jedenkrát zaslal peníze na můj účet (cca 15 tisíc).

Jaký byste v tomto případě navrhovala postup, abych neměl v budoucnu nějaké problémy?


Děkuji

Tomáš
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Hlášení souhrné - jak často
« Odpověď #3 kdy: Srpen 20, 2013 »

Živnostenské oprávnění nejde vyřídit zpětně. Vzhledem k tomu, že půjde o živnost volnou, ji můžete vyřídit během jednoho dne. V daňovém přiznání uvádíte příjmy souhrnně za celý rok a nebude poznat, že jste některé obdržel před získáním živnostenského oprávnění. Pokud uplatníte výdaje procentem z příjmu, tak bych příjmy před získáním živnostenského oprávnění raději uvedla do ostatních příjmů podle § 10 ZDP bez uplatnění výdajů.

Jako identifikovaná osoba bych se asi přihlásila zpětně k datu, které přibližně odpovídá navýšení částek. O dřívějším poskytování služby AdSense bych pomlčela a spolehla se, že mě FÚ nebude kontrolovat. Pokud FÚ provede kontrolu a zjistí, že jste se měl stát plátcem DPH už před rokem a půl, tak budete mít problémy, ale žádná kontrola nemusí být a může to projít. Pokud to oznámíte sám, tak Vás problémy neminou.
IP zaznamenána
Stran: [1]