Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: povinnost být plátce DPH ?  (Přečteno 1395 krát)

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
povinnost být plátce DPH ?
« kdy: Srpen 16, 2013 »

Dobrý den,
bratr mi teď napsal tento dotaz:
Jestli si pamatujes uz davno jsme resili ze pokud fakturujes zahranicni firme ktera je platce dane, tak my jsme dan neuvadeli a dan platili oni (reverge change). Jen jsme kvuli tomu museli byt platci dane a uvadet to na fakturach.
Nevis jak by to bylo pokud bychom fakturovali jen firmy co nejsou platci dane v UK (Velká Británie)? Musime byt stale platci dane? Mohla by jsi se nekde zkusit zeptat prosim?
Ještě bych bratrův dotaz upřesnila. Bratr s kamarádem dělají webové stránky pro anglické a české firmy. Před lety se změnil zákon o DPH a museli se stát plátci DPH. Dělali pro firmy plátce i neplátce DPH. Většinou pro plátce. Když se jednalo o plátce DPH uplatňovali přenesení daňové povinnosti. Nyní se jim jedná o to, že ta anglická firma (plátce DPH) jejich hlavní partner by je vzali do pracovního poměru jako zaměstnance. Pro ostatní firmy neplátce DPH by dělali jen příležitostně. Musí zůstat plátci DPH, pokud činost budou dělat při zaměstní jako vedlejší a budou dělat pro neplátce. Když by dával fakturu neplátce DPH neplátci DPH nemusí se tedy platit DPH? Já tomu DPH moc nerozumím. Budu moc vděčná za vysvětlení.
děkuji moc předem
IP zaznamenána
Stran: [1]