Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Exekuce a nástup zaměstnance  (Přečteno 4695 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Exekuce a nástup zaměstnance
« kdy: Srpen 05, 2013 »

Dobrý den,

Chceme přijmout nového zaměstnance na HPP, nicméně dluží peníze sociálce a zdravce. Platí na syna částečně výživné. Má tedy exekuci na plat. (Je možné že dluží ještě někde jinde).

Co je potřeba aby vše bylo v pořádku? Co je potřeba zjistit a zajistit z pohledu zaměstnavatele? Obejít soc a zdrav a poptat se podle jména podle ČOP? Projed si ho nějakým registrem? Zjistit výši exekuce - skutečných dluhů (výši exekuce)? Případně dalšího dluhu někde jinde?Mám trošku obavy, aby po nás nechtěli věřitelé dluhy doplatit apod.

A také jak správně postupovat pokud ho zaměstnáme.

Velmi děkuji za názor co si o tom myslíte, na co si dát pozor a jak správně postupovat.

Velmi děkuji za cenné rady, hezký večer.

Z.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Exekuce a nástup zaměstnance
« Odpověď #1 kdy: Srpen 07, 2013 »

Dobrý den,
jeho dluh na zdr a soc je jen jeho dluh, a vás jako zaměstnavatele se netýká, pokud vám sociálka nebo zdravka nepošle nějaký exekuční příkaz.
A současná exekuce, srážky, které má, myslím, že on je povinný nahlásit svému exekučnímu správci či komu, že má nového zaměstnavatele,
a exekutor pošle vaší firmě potřebné informace o exekuci, srážkách.  
Nemyslím si, že jako zaměstnavatel jsem povinna předem pátrat, kde co kdo dluží. Pokud by jste toho člověka neznala a nevěděla o jeho situaci, tak vás to ani nenapadne.
Čekala bych, až se ozvou úřady. Můj názor, uvidíme, co ostatní.  Jana
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Exekuce a nástup zaměstnance
« Odpověď #2 kdy: Srpen 07, 2013 »

Dobré ránko, ano tak jsem to slyšela i od známého, ale děkuji Vám moc za reakci. Údajně by se exekuce měla dělit na 2typy, ale vždy se strhává pouze rozdíl mezi min mzdou (8500,-Kč myšleno v hrubém či čistém?) - co vydělá navíc = částka ze které se vezme pouze 1/3 případně 2/3 dle typu exekuce.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Exekuce a nástup zaměstnance
« Odpověď #3 kdy: Srpen 07, 2013 »

Dobrý den, exekuce jsou docela složité.  Zkuste tuto diskusi:
http://business.center.cz/business/diskuze/?scroll=ano
Do vyhledávání si zadejte heslo \"exekuce\".  Zaškrtněte, že chcete vyhledávat klasicky. Byl tam i odkaz na webové stránky, ze kterých si můžete stáhnout tabulku pro výpočet srážek ze mzdy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Exekuce a nástup zaměstnance
« Odpověď #5 kdy: Září 02, 2013 »

Uvažujeme ho přijmeme nejprve na dohodu o provedení práce, uvidíme jestli bude pracovat dle předpokladů a poté možná hpp.
Stačí pouze sepsat dohodu o PP např. na 3.měsíce o poté případně prodlouži nebo hpp? Jaký je čas limit dohody 3měs. - 1rok méně? Odvody se za něho platit do výše 10000,-Kč hrubého nebudou? 300h ročně tzn (6h denně, 30 týdně, tzn. pouze 10týdnů v roce?. Případně doporučtě jiné řešení jak ho zaměstnat. Napadlo mě sepsat dohodu zaměstnaní u 1. firmy na 300h a druhé na 300h. Jeho práce by se dělila. Ideálně bychom jeho práci chtěli využít celkem 6-8 denně 5dní v týdnu. Jedná se o úkolovou mzdu nikoliv hodinovou. (pokud by to nešlo tak pojedeme dle hodinovky).

Ještě upřesním: pán je evid. na úřadu práce, má exekuci na plat, jak to bude tedy s tímto a zdravotní poj (hradí stát či on?)
OSSZ by se hradit nemělo. Podepsal by prohlášení. Je potřeba ještě něco?

Potřebuje na tento způsob zaměstnání zaměstnanec lékařskou prohlídku?

Omlouvám se za možná běžné dotazy, nemáme zatím žádného zaměstnance na žádnou dohodu.

Budu ráda za každou radu jak vše nastavit se zaměstnancem i úřady.

Děkuji moc Z.
IP zaznamenána

kamca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Exekuce a nástup zaměstnance
« Odpověď #6 kdy: Listopad 18, 2013 »

Dobrý den

prosím o radu zda jsem správně vypočítala srážku ze mzdy zaměstnanci který má exekuci na mzdu. Ještě jsem to nikdy nedělala tak nechci udělat chybu. Použila jsem kalkulačku na www. vyplata)

Má čistou mzdu 12229 kč
Nezabavitelná část činí 7509,-- kč

Částka pro exekutora 4720 kč


Je to v pořádku. Zaměstnanec je svobodný, bezdětný

Děkuji za odpověď

Kamila
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Exekuce a nástup zaměstnance
« Odpověď #7 kdy: Listopad 18, 2013 »

Nezabavitelná část mzdy mi na výplata.cz a i v jiné kalkulačce vyšla na 8.121,- Kč, zabavitelná část mzdy na přednostní pohledávku na 4.108,- Kč.

Zkuste zadat například zde:
http://www.kalksrazek.mzf.cz/kalksrazek2013.html
IP zaznamenána
Stran: [1]