Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neplátce DPH poskytnutí el. služby do EU zdarma  (Přečteno 1932 krát)

bart.homer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13

Dobrý den,

jsem v ČR živnostník Neplátce DPH. Mám něco jako inzertní server a zajímalo by mě, zda se musím stát identifikovanou osobou k DPH, pokud mého inzertního serveru využije např. Slovák - soukromá osoba a služba bude elektronického rázu a zdarma.

Podrobnější popis:

Na mém inzertním serveru nabízím služby zdarma pro všechny. Zpoplatněné jsou služby až nadstandardní, ale jsou dobrovolné a nemusí jich nikdo využít. Když ke mně na web příjde soukromá osoba - Slovák s jasným bydlištěm na Slovensku ( bude ve formuláři uvádět údaje ) a bude chtít vložit inzerát zdarma a já mu poskytnu tedy tímto službu zdarma, jsem identifikovanou osobou k DPH ?


Pokud by Slovák - soukromá osoba využil placených služeb, již se musím stát identifikovanou osobou ?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Neplátce DPH poskytnutí el. služby do EU zdarma
« Odpověď #1 kdy: Červenec 31, 2013 »

Předmětem DPH je poskytnutí služby za úplatu.  Pokud poskytnete službu zdarma, tak se nestanete identifikovanou osobou.

Pokud by slovenská soukromá osoba (= osoba nepovinná k dani) využila placenou službu, tak byste se také nemusel stát identifikovanou osobou, neboť místo plnění zůstává v ČR. Je to stejné, jako kdybyste poskytl službu české soukromé osobě.
IP zaznamenána
Stran: [1]