Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: UBYTOVÁNÍ V RODINNÉM DOMĚ  (Přečteno 11258 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
UBYTOVÁNÍ V RODINNÉM DOMĚ
« Odpověď #15 kdy: Březen 02, 2015 »

Uzavíráte nájemní smlouvy, nebo smlouvy o ubytování?
Poskytováním povlečení se podle mého názoru dostáváte pod režim živnostenského zákona (poskytujete ubytovací služby), takže byste si správně měli vyřídit živnostenské oprávnění.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
UBYTOVÁNÍ V RODINNÉM DOMĚ
« Odpověď #16 kdy: Březen 03, 2015 »

Je uzavřená smlouva o zajištění pronájmu. Je pravdou, že povlečení je víceméně doplňková činnost, jestliže si klient nepřiveze vlastní (což je upřednostňováno).
Můžete mi, prosím, poradit, jak přistupovat k tomu účtování? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
UBYTOVÁNÍ V RODINNÉM DOMĚ
« Odpověď #17 kdy: Březen 03, 2015 »

1.) Ano.
2.) Platba za povlečení je také daňový příjem, ale je otázka, zda se jedná o příjem podle § 9 ZDP. Snad to lze posoudit jako pronájem movité věci. Prací prostředek nemůže dát do výdajů, je zahrnutý v paušálu 30%.
3.) Ano.
4.) Pokud inkasuje za elektřinu jen částky, které odpovídají skutečným nákladům (zjistí si současnou cenu elektřiny), tak bych účtovala jako nedaňový příjem, který není součástí nájemného.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
UBYTOVÁNÍ V RODINNÉM DOMĚ
« Odpověď #18 kdy: Březen 25, 2015 »

Dobrý den,Předělávám svou dílnu kterou mám ve vlastnictví na pokoje kde budou zbudovány 3pokoje po 2 lůžkách.Nechal jsem si zpracovat projekt a začal nakupovat stavební materiál(sádrokarton,izolace,kanalizační trubky).je nožné tento materiál dávat do nákladů a odpočítavat DPH.Jsem plátce o DPH a mám živnost na ubytovací služby.Pokud bych musel vložit tuto dílnu do majetku firmy jak to provedu?Nějakým odhadem?Děkuji Kartena
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]