Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přijatá záloha z JČS - přiznání daně  (Přečteno 1459 krát)

Bobo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
Přijatá záloha z JČS - přiznání daně
« kdy: Červenec 11, 2013 »

Dobrý den paní Zdeno,
chtěla bych Vás moc poprosit o kontrolu, spíš o radu. Nějak v tom děsně tápu.

1) Plátce DPH CZ dodává zboží plátci z JČS a přijme zálohu:
Vystavím daň.doklad k přijaté záloze, záloha se neuvádí do SH, přiznání DPH ano?
Ještě prosím jak je to s odkazem na faktuře - daň odvede zákazník ano
                                                                - odkaz na osvobození §64 ano

2) Plátce DPH CZ poskytne službu (právní poradenství) plátci z JČS a přijme zálohu:
Vystavím daň.doklad k přijaté záloze, záloha se neuvádí do SH, do přiznání DPH ano?
odkaz na faktuře - daň odvede zákazník ano
                         - odkaz na osvobození §9/1 ano

Prosím ještě-je možné v těchto případech používat pevný měsíční kurz stanovený k 1.dni v měsíci dle ČNB?

Děkuji - přeji hezký den
Bobina
IP zaznamenána
Stran: [1]