Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nenahlášení úřadům - co dál?  (Přečteno 1897 krát)

KarelSk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nenahlášení úřadům - co dál?
« kdy: Únor 13, 2013 »

Dobrý den, jsem studentem a koncem loňského roku jsem si zařídil živnostenské oprávnění s tím, že jsem ale nikde nic nenahlásil, tj. u OSSZ, zdravotní pojištovny ani u FÚ. Dočetl jsem se, že jsem to měl ovšem udělat do lhůty několika dnů. Zatím jsem nezačal s žádnou podnikatelskou činností. Zajímá mě, zda se mohu nahlásit na oněch úřadech až nyní bez nějaké újmy, zda nevadí, že je to téměř dva měsíce po obdržení oprávnění.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nenahlášení úřadům - co dál?
« Odpověď #1 kdy: Únor 13, 2013 »

Co byste hlásil? Na FÚ za vás nahlásil živnostenský úřad, tam máte splněno. Na zdravotní pojišťovnu a na OSSZ se oznamuje až faktické zahájení samostatné výdělečné činnosti, nikoliv pouhé získání živnostenského oprávnění. Až začnete s podnikáním, tak to nahlaste do 8 dnů své zdravotní pojišťovně a do 8. dne následujícího měsíce na OSSZ.
IP zaznamenána

muf-29

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nenahlášení úřadům - co dál?
« Odpověď #2 kdy: Červenec 07, 2013 »

Dobry den , chapu to tedy dobre  ze v pripade ze jsem student a  bylo mi pouze vystaveno zivnostenske opravneni ale vlastni podnikani zahajeno nebylo neni nutne nic hlasit na pojistovnu a ostatni urady ??
Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nenahlášení úřadům - co dál?
« Odpověď #3 kdy: Červenec 07, 2013 »

Na finanční úřad se oznamuje už při získání živnostenského oprávnění, ale to zařídí živnostenský úřad. Na zdravotní pojišťovnu a na OSSZ se oznamuje až faktické zahájení samostatné výdělečné činnosti, Můžete tedy mít živnostenské oprávnění a činnost zahájit třeba až za 2 roky.
IP zaznamenána
Stran: [1]