Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přiznání k DPH  (Přečteno 2143 krát)

Lenkaaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Přiznání k DPH
« kdy: Duben 23, 2013 »

Dobrý den, prosím o radu. Vyplňuji Přiznání k dani z přidané hodnoty a nejsem si jistá jestli mám někam uvést, sumu za kterou jsme koupili pozemek, který byl osvobozen od DPH. Děkuji moc za odpověď. Lenka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přiznání k DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2013 »

Neuvádějte. Do přiznání uvádíte pouze ta přijatá plnění, u kterých jste uplatnili nárok na odpočet.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Přiznání k DPH
« Odpověď #2 kdy: Červenec 17, 2013 »

Nechci zakládat nové téma. Prosím o radu. Vím, že na konci zdaňovacího období nemohu uplatnit nárok na odpočet daně, když jsem fakturu dostala až následující měsíc, ale jak je to v případě vrácení daně? Dostala jsem fakturu, kterou si odečtu a následně dobropis, který byl vystaven 27.6.2013, ale dostala jsem ho až v červenci. Jak je to v těchto případech? Mám daň vrátit v tomto zdaňovacím období nebo až v následujícím? Děkuji.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Přiznání k DPH
« Odpověď #3 kdy: Červenec 17, 2013 »

Dobropis také zaúčtujete do období, ve kterém jste jej obdržela. Někdy se může stát, že dobropis bude vystaven třeba i za půl roku nebo dokonce v dalším roce :-)
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Přiznání k DPH
« Odpověď #4 kdy: Červenec 21, 2013 »

Moc Vám děkuji. A když nemám jak dokázat, že mi přišel až v následujícím měsíci, nemůže z toho být problém, že dph vracím pozdě?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přiznání k DPH
« Odpověď #5 kdy: Červenec 21, 2013 »

Kdy jste se dověděla, že máte nárok na vrácení peněz (vrácení zboží, vyřízená reklamace služby)? Pokud už v červnu, tak vraťte DPH v přiznání za červen (2.Q/2013)podle ustanovení § 74/1 ZDPH.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Přiznání k DPH
« Odpověď #6 kdy: Červenec 21, 2013 »

Dozvěděla jsem se to ještě v červnu (zboží, které nám bylo doručeno, jsme nechtěli), dobropis byl vystaven v červnu, ale přišel v červenci. Děkuji.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Přiznání k DPH
« Odpověď #7 kdy: Červenec 21, 2013 »

Dobrý den Catalina. Omlouvám se za svoji nesprávnou odpověď.
Přehlédla jsem že jste se o dobropisu dohodli již v červnu :-). Já mám zkušenosti s dobropisem třeba i za dva měsíce, ale potom je vše vyřešeno obratem - v jednom měsíci.
Naštěstí, díky paní Zdeně, ještě stihnete Přiznání k DPH opravit (případně podat opravné)
Děkuji za \"neukamenování\" :-)
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Přiznání k DPH
« Odpověď #8 kdy: Červenec 22, 2013 »

Dobrý den, Maruško...  Vůbec nic se neděje, DPH ještě nemám odevzdané :)
IP zaznamenána
Stran: [1]