Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Obnovení živnosti v půli měsíce a platba sociálního pojištění  (Přečteno 1995 krát)

rebarbora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

nemohu se dopídit informace zda v níže uvedeném měsíci musím zaplatit sociální pojištění.
Na začátku září jsem byla vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání, živnost jsem měla přerušenou. V půlce září jsem podepsala objednávku a hned proto obnovila živnost a ukončila účast v evidenci uchazečů o zaměstnání. První fakturu jsem vystavila až v říjnu.
Musím za září zaplatit sociální pojištění? Zdravotní platit dle vyjádření své pojišťovny nemusím.
Fakticky jsem v září již pracovala...

Na sociálce mi bylo zděleno, že mám začátek živnosti nahlášen k 15.9, ale lze nahlášení ještě zpětně opravit až na říjen (novým vyplněním formuláře o znovuobnovení živnosti). Aktuálně moje platba pojištění za říjen byla použita na pojištění za září a říjen tak nemám uhrazený.

Ráda bych vše měla v pořádku, ale nyní je stále každá koruna dobrá.

Předem děkuji za odpověď
  rebarbora
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Jestliže jste v září vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, tak byste měla platit zálohy na SP. Na ZP také, přijdete na to při vyplňování přehledu za rok 2014. Ale kdo se doví, že jste pracovala? Pokud máte možnost opravit oznámení o znovuobnovení činnosti na říjen, tak to udělejte. Jak píšete, každá koruna dobrá:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]