Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů  (Přečteno 8634 krát)

ivananed

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů
« Odpověď #15 kdy: Červen 26, 2013 »

Děkuji velice za odpověď,nějak jsem se do toho zamotala a špatně to napsala. Samozřejmě bych je tam nedala. Přeji pěkný den.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů
« Odpověď #16 kdy: Červen 26, 2013 »

Není zač:-)
IP zaznamenána

SandraJ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů
« Odpověď #17 kdy: Červenec 19, 2013 »

Dobrý den, jsem studentka VOŠ, bydlím s rodiči a již 2 roky mám DPČ a půl roku i DPP. Daňové přiznání mám podepsané, tam kde mám uzavřeno DPČ. Měsíčně si vydělám většinou do 2500,-. Táta si na mě uplatňuje daňové zvýhodnění, ale najednou mu bylo v práci řečeno, že vzhledem k mému DPČ to tak nesmí být a že já ihned musím DPČ ukončit. Na internetu jsem si našla, že to není překážků, jelikož se připravuji na budoucí povolání. Zdá se mi to jako nesmysl, a proto prosím o radu. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů
« Odpověď #18 kdy: Červenec 21, 2013 »

Pokud jste neukončila studium nebo nepřecházíte na distanční formu studia, tak si můžete neomezeně vydělávat (i ve vztahu, který zakládá účast na nemocenském pojištění zaměstnanců).
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů
« Odpověď #19 kdy: Srpen 14, 2013 »

Citace: Zdena
Pokud jste neukončila studium nebo nepřecházíte na distanční formu studia, tak si můžete neomezeně vydělávat (i ve vztahu, který zakládá účast na nemocenském pojištění zaměstnanců).
Nejde tady o případ, kdy otec nemůže uplatnit slevu na nezaopatřené dítě z toho důvodu,
že dítě je po celý měsíc zaměstnáno?
(Domnívám se, že by se dítě považovalo za nezaopatřené i v průběhu prázdnin v případě,
že by pracovalo pouze od 2. 7. do 30. 8. - tedy nikoliv celé kalendářní měsíce.)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
brigáda studenta VŠ a sleva na dani rodičů
« Odpověď #20 kdy: Srpen 14, 2013 »

To platí jen pro poslední prázdniny. V době prázdnin mezi ročníky je dítě považováno za nezaopatřené bez ohledu na jeho případnou výdělečnou činnost.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]