Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Chov slepic  (Přečteno 3581 krát)

Laguna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Chov slepic
« kdy: Duben 03, 2013 »

Dobrý den, samozřejmě pročítám vše možné, ale pro jistotu jsem přišel i sem pro rady a zkušenosti z praxe.
Jde mi o chov slepic a následná prodej vajec.Bavme se pouze o OSVČ

Prodej vajec: předpokládám, že je třeba klasická volná živnost na \"nákup prodej\"
U toho chovu si zcela nejsem jist, ale domnívám se tedy, že jde o to \"podnikání bez živnosti\" konkrétně \"zemědělství\"
Pakliže je tomu jak jsem pochopil, tak musím mít pouze povolení od správných úřadů a jakousi registraci chovatele.

Nadruhou stranu jsem tady na jakpodnikat.cz se dočetl o pěstitelství, konkrétně o chovatelství s následnou produkcí potraviny nic přesnějšího.
Dokáže mi někdo poradit jak to tedy je?
Předem moc děkuji.


Edit:
Tak vzápětí jsem nejspíš našel odpověd na část mého dotazu.
K rodeji vajec nejspíš tedy není zapotřebí \"nákup prodej\" myslím :-)

ŽIVNOSTÍ NENÍ
e) zemědělství, včetně prodeje nezpracovaných zemědělských výrobků za účelem zpracování nebo dalšího prodeje, nejde-li o provozování odborných činností na úseku rostlinolékařské péče,

f) prodej nezpracovaných rostlinných a živočišných výrobků z vlastní drobné pěstitelské a chovatelské činnosti fyzickými osobami,
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Chov slepic
« Odpověď #1 kdy: Duben 03, 2013 »

Chov slepic v žádném případě není živností, jde o zemědělskou výrobu.

Máte 2 možnosti:
a) budete si chovat slepice pro vlastní potřebu a případné přebytky vajec prodáte. Nepotřebujete žádnou registraci

b) budete chovat slepice ve velkém, soustavně, hlavně za účelem zisku. Pak se budete muset zaregistrovat u svého místně příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností (okres) jako zemědělský podnikatel (předpokládám, že bude nutné i nějaké veterinární povolení) a přihlásit se na ZP a na OSSZ jako OSVČ. Na prodej vajec a drůbežího masa nepotřebujete žádné další povolení nebo živnostenský list, je zahrnuto v náplni činnosti zemědělského podnikatele.
IP zaznamenána

Laguna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Chov slepic
« Odpověď #2 kdy: Duben 03, 2013 »

Tak jsem to pochopil správně, děkuji.
Bod a) a tzv. prodej ze dvora je mi znám, v mém případě zjištuji zkutečnosti k vami popsanému bodu b)
Samozřejmě že to není živnost, psal jsem \"podnikání bez živnosti\" konkrétně \"zemědělství\"
IP zaznamenána

Laguna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Chov slepic
« Odpověď #3 kdy: Duben 04, 2013 »

Citace: Zdena
Pak se budete muset zaregistrovat u svého místně příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností (okres) jako zemědělský podnikatel (předpokládám, že bude nutné i nějaké veterinární povolení) a přihlásit se na ZP a na OSSZ jako OSVČ.
A v jakém pořadí někdo tuší:

1:Registrace jako zemědělec
2:Registrace chovu
3:Veterina

????

ZP a OSSZ řešit nemusím, OSVČ již nějakou dobu jsem.
IP zaznamenána

Laguna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Chov slepic
« Odpověď #4 kdy: Duben 05, 2013 »

Tak zde už se toho asi moc nedozvím, ale děkuji i tak..
IP zaznamenána
Stran: [1]