Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přehled na OSSZ  (Přečteno 1649 krát)

Sheeliii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Přehled na OSSZ
« kdy: Duben 04, 2013 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, vyplňuji přehled (pomocí interaktivního formuláře) pro OSSZ. Můj daňový základ je 11 510,- a činnost jsem vykonávala 8 měsíců jako hlavní. Formulář mi vyplnil, že i v řádku 28 má být 8 je to tak správně? A hlavně v řádku 31. mi vyšlo 5 755,- a minimální vyměřovací základ v řádku 35. mi vyšel 50 280,- chci se zeptat do řádku 36. mám napsat minimální vyměřovací základ těch 50 280,- nebo ten vypočtěný 5755,-? Automaticky se mi tam vyplňilo také 50 280,- ale raději se chci zeptat zda je to tak správně..celých 8 měsíců jsem platila minimální zálohy a vyšel mi přeplatek 6,- a měsíčký záloha na další období mi vyšla minimální 1890,- je to tak dobře?

Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přehled na OSSZ
« Odpověď #1 kdy: Duben 04, 2013 »

V řádku 28 má být také 8 měsíců. Do řádku 36 (určený v.z.) musíte zapsat alespoň minimální základ 50 280,-, případně si můžete v.z. dobrovolně zvýšit, ale nemůžete vyplnit nižší částku, proto tam automaticky naskočilo 50 280,-. Jako OSVČ hlavní jste povinna odvést pojistné alespoň z minimálního vyměřovacího základu bez ohledu na to, že vypočtený v. z. (na ř.31) byl nižší.
Přeplatek 6,- Kč a zálohy 1.890,- Kč jsou správně. Novou výši zálohy zaplaťte už za měsíc, ve kterém jste podala přehled, když začnete platit vyšší zálohu dřív, tak se také nic nestane.
IP zaznamenána

Sheeliii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Přehled na OSSZ
« Odpověď #2 kdy: Duben 04, 2013 »

Děkuji moc. Ještě se zeptám, daňové přiznání už jsem podala, ale teď jsem narazila na jednu věc a to na 4 straně daňového přiznání, jak je počet příloh, měla jsem jen jednu a to přílohu č. 1 a do počtu listů příloh jsem vyplnila 1 takže celkem příloh dohromady bylo 1 je to tak správně? Teď si říkám jestli tam nemělo být 2 když ta příloha č. 1 má dvě strany..ale pořád je to jeden list..omlouvám se za hloupou otázku jen mi to tak vrtá v hlavě :) Opravdu moc děkuji!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přehled na OSSZ
« Odpověď #3 kdy: Duben 04, 2013 »

Vyplnila jste to správně. Příloha č. 1 má jeden list, počet stran není důležitý.
IP zaznamenána

Sheeliii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Přehled na OSSZ
« Odpověď #4 kdy: Duben 05, 2013 »

Moc děkuju!
IP zaznamenána
Stran: [1]