Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: danové výdaje  (Přečteno 2439 krát)

maajkl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
danové výdaje
« kdy: Leden 26, 2013 »

dobrý den, chci se zeptat- jsem živnostník, místo podnikání mám v místě bydlení, v rodinném domě! co si všechno můžu dát do nákladů na barák a kolik, když i zde žiji? jaké jsou tedy pravidla? děkuji za odpověd Michal
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
danové výdaje
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2013 »

Jediné pravidlo, které se mi vybavuje, je ustanovení § 25 odst. 1 písmene u) zákona o daních z příjmů, podle kterého nelze uplatnit výdaje na opravy, údržbu nebo technické zhodnocení majetku sloužícího k podnikání, který nebyl zařazen do obchodního majetku. Ostatní výdaje, například na energie, si můžete uplatnit, ale jen v takové výši, jakou jste schopen obhájit.
IP zaznamenána

markysss

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
danové výdaje
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2013 »

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli pojištění nemovitosti ve které podnikáte,televizní a rozhlasový poplatek, systémová podpora, webová prezentace,roční odměna autorům a umělcům OSA,INTEGRAM....Je to daňově uznatelný výdaj?A nákup DHM mám zaúčtovat v daňové evidenci jako výdaj zahrnutý do základu daně?Děkuji za odpověď Schovancová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
danové výdaje
« Odpověď #3 kdy: Březen 27, 2013 »

Pojištění nemovitosti je daňovým výdajem, pokud je nemovitost využívána i pro soukromé účely, tak je třeba výdaj poměrně krátit. Televizní a rozhlasový poplatek, systémová podpora, webová prezentace, roční odměna autorům a umělcům OSA,INTEGRAM je daňovým výdajem (předpokládám, že vše slouží pouze k dosažení příjmů z podnikání). Nákup drobného hmotného majetku (a nehmotného majetku bez ohledu na výši pořizovací ceny)je daňovým výdajem při zaplacení.
IP zaznamenána
Stran: [1]