Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: paragon v eurech  (Přečteno 2172 krát)

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
paragon v eurech
« kdy: Duben 02, 2013 »

Dobrý den,

je možné vystavit paragon v eurech, když přepočtená částka do českých korun nepřesahuje 10000 Kč? Odběratele vyplňovat na paragonu nemusím, že?

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
paragon v eurech
« Odpověď #1 kdy: Duben 03, 2013 »

Jestliže proběhne platba v eurech, tak vystavíte paragon v eurech. Pro osobu povinnou k dani (zjednodušeně pro podnikatele) na částku, která včetně DPH po přepočtu nepřesáhne 10 tis. Kč. Pro osobu nepovinnou k dani můžete vystavit paragon na jakoukoliv částku (vůbec nejste povinni vystavit daňový doklad). Odběratele nevyplňujete.
IP zaznamenána

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
paragon v eurech
« Odpověď #2 kdy: Duben 04, 2013 »

Dobrý den,
to samé platí i pro českou měnu - že fyzické osobě bez IČ mohu vystavit paragon za službu/zboží nad 10.000?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
paragon v eurech
« Odpověď #3 kdy: Duben 04, 2013 »

Ano. § 28 odst. 1 písm. a) ZDPH.
IP zaznamenána

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
paragon v eurech
« Odpověď #4 kdy: Duben 04, 2013 »

Děkuji mockrát za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]