Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vklad Avie do obchodního majetku firmy  (Přečteno 2630 krát)

Helca

  • Host
Vklad Avie do obchodního majetku firmy
« kdy: Srpen 25, 2008 »

Dobrý den, chci se zeptat. Podnikám v silniční dopravě,jsem OSVČ, plátce DPH. Nyní jsem zakoupila starší avii, na kterou jsem si nechala nyní namontovat kontejnerovou nástavbu a HR. Chci ze zeptat, jakým dnem já musím vložit tu avii do majetku firmy (dnem koupě? nebo kdykoliv jindy?), jaký to má vliv na daň silniční - kdy ji musím přiznat a jak ji můžu začít odpisovat? Prosím poraďte. Děkuji Helca
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vklad Avie do obchodního majetku firmy
« Odpověď #1 kdy: Srpen 26, 2008 »

Nemusíte vkládat dnem koupě, stačí kdykoliv později. Pokud ale chcete pro účely odpisování použit cenu, za kterou jste Avii (a její technické zhodnocení) pořídila, pak byste to měla stihnout nejpozději do 1 roku ode dne pořízení. Při pozdějším vložení do OM byste musela ocenit cenou obvyklou.
Povinnost platit silniční daň nesouvisí s vložením do OM, ani s odpisováním majetku. Silniční daň platíte v případě, že auto používáte k podnikání - více zde: http://www.jakpodnikat.cz/silnicni-dan.php
IP zaznamenána

Helca

  • Host
Vklad Avie do obchodního majetku firmy
« Odpověď #2 kdy: Srpen 27, 2008 »

Diky diky. A jeste prosim se chci zeptat, jak je to s DPH? Je pro me rozhodny den koupe nebo den vlozeni do obchodniho majetku. Diky
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vklad Avie do obchodního majetku firmy
« Odpověď #3 kdy: Srpen 27, 2008 »

DPH na vstupu si podle zákona můžete uplatnit nejdříve ke dni, který je uveden na daňovém dokladu jako DUZP. Nic vám ale nebrání uplatnit si odpočet DPH později, například při příležitosti vložení Avie do OM. Na uplatnění DPH máte přibližně 3 roky:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]