Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přijetí služby z 3. země a DPH  (Přečteno 4761 krát)

Kmio

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
přijetí služby z 3. země a DPH
« kdy: Březen 27, 2013 »

Dobrý den, mám zájem nakupovat fotografie z fotobanky sídlící v USA. Dle mne se jedná o přijetí služby z 3. země. Stane se ze mne plátce DPH? Změnila novela platná od r. 2013 pravidla pro tuto situaci (identifikovaná osoba apod.)? Velmi děkuji
IP zaznamenána

PetraS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
přijetí služby z 3. země a DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 03, 2013 »

Dobrý den,

jsem OSVČ, neplátce DPH, vedu daňovou evidenci.

Chci prodávat zboží na eBay.co.uk, který je registrovaný jako plátce DPH pouze v Lucembursku. Zboží budu zasílat přímo koncovým zákazníkům. Každý měsíc mi eBay bude posílat fakturu za poplatky související s vystavením zboží na eBay a za provizi z uskutečněného prodeje. Ebay mi sdělilo, že pokud nejsem plátce DPH, budou mi tuto fakturu vystavovat s 15% sazbou DPH a DPH se odvede vždy v Lucembursku.

1. Musím se přijímáním těchto služeb registrovat jako osoba identifikovaná k DPH a DPH odvádět v ČR?

2. Nebo mi nevzniká povinnost registrace a mohu si tyto přijaté faktury dávat normálně do daňových výdajů (s tím, že DPH bude na faktuře z eBay a zaplatím ho eBayi)?

Byla jsem se ptát na finančním úřadě, tam mi ale neuměli poradit, zda registrace musí být či nikoli, proto prosím o radu Vás. Je mi jasné, že pokud se budu muset povinně registrovat, dostanu na FÚ DIČ pouze pro tyto účely, poskytnu ho eBay, který mi začne fakturovat bez DPH a DPH budu odvádět v ČR. Jen teď neumíme vyřešit otázku, jestli se povinná registrace v tomto případě vztahuje i na mne.

Předem moc děkuji za odpověď
Petra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
přijetí služby z 3. země a DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 15, 2013 »

Citace: Kmio
Dobrý den, mám zájem nakupovat fotografie z fotobanky sídlící v USA. Dle mne se jedná o přijetí služby z 3. země. Stane se ze mne plátce DPH? Změnila novela platná od r. 2013 pravidla pro tuto situaci (identifikovaná osoba apod.)? Velmi děkuji
Od 1.1.2013 už se nemusíte stát plátcem, stačí se registrovat jako identifikovaná osoba.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
přijetí služby z 3. země a DPH
« Odpověď #3 kdy: Duben 16, 2013 »

Citace: PetraS
Dobrý den,

jsem OSVČ, neplátce DPH, vedu daňovou evidenci.

Chci prodávat zboží na eBay.co.uk, který je registrovaný jako plátce DPH pouze v Lucembursku. Zboží budu zasílat přímo koncovým zákazníkům. Každý měsíc mi eBay bude posílat fakturu za poplatky související s vystavením zboží na eBay a za provizi z uskutečněného prodeje. Ebay mi sdělilo, že pokud nejsem plátce DPH, budou mi tuto fakturu vystavovat s 15% sazbou DPH a DPH se odvede vždy v Lucembursku.

1. Musím se přijímáním těchto služeb registrovat jako osoba identifikovaná k DPH a DPH odvádět v ČR?

2. Nebo mi nevzniká povinnost registrace a mohu si tyto přijaté faktury dávat normálně do daňových výdajů (s tím, že DPH bude na faktuře z eBay a zaplatím ho eBayi)?

Byla jsem se ptát na finančním úřadě, tam mi ale neuměli poradit, zda registrace musí být či nikoli, proto prosím o radu Vás. Je mi jasné, že pokud se budu muset povinně registrovat, dostanu na FÚ DIČ pouze pro tyto účely, poskytnu ho eBay, který mi začne fakturovat bez DPH a DPH budu odvádět v ČR. Jen teď neumíme vyřešit otázku, jestli se povinná registrace v tomto případě vztahuje i na mne.

Předem moc děkuji za odpověď
Petra
Přijímáte službu s místem plnění v tuzemsku (místo plnění se přechyluje podle § 9/1 ZDPH do tuzemska) od osoby neusazené v tuzemsku, takže se stáváte identifikovanou osobou podle § 6h/a) zákona o DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]