Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: úřad práce  (Přečteno 2020 krát)

LadaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
úřad práce
« kdy: Březen 25, 2013 »

Dobrý den, mám dotaz. Syn ukončil studium na střední škole, studentem byl tedy do 31.8.2012. Na úřad práce se nahlásil v říjnu. Vznikla mu tedy povinnost za září 2012 zaplatit zdravotní a sociální pojištění? Zdravotní pojišťovně zaplatil, ale další platby prý nejsou potřeba....... mi se to ale nějak nezdá, můžete mi prosím poradit??
Díky Lada
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
úřad práce
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2013 »

Dobrý den, je to v pořádku, zaplatit zdravotní za září byla povinnost, a tu splnil, sociální by si mohl zaplatit dobrovolně, ale není důvod to dělat. Jana
IP zaznamenána

LadaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
úřad práce
« Odpověď #2 kdy: Březen 25, 2013 »

Děkuji moc, to jste mě uklidnila. Lada
IP zaznamenána

LadaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
úřad práce
« Odpověď #3 kdy: Březen 25, 2013 »

....a ještě mě napadá, musím doložit FÚ nějaké potvrzení o ukončení studia, když podává daňové přiznání a uplatňoval si slevu na dítě?? Uplatňoval ji do konce roku (omylem), tak jsme v daň.přiznání uvedli 8 měsíců......
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
úřad práce
« Odpověď #4 kdy: Březen 25, 2013 »

Teď se omlouvám, ale v posledním dotazu se ztrácím, kdo konkrétně podává na fú daňové přiznání, syn, nebo vy jako mamka? V každém případě statut studenta jen 8 měsíců,
takže slevu na dítě jako rodič jen 8 měsíců v roce 2012, pokud jste mylně uplatňovala 12 měsíců, je potřeba to dát do pořádku. Jana
IP zaznamenána

LadaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
úřad práce
« Odpověď #5 kdy: Březen 25, 2013 »

slevu uplatňoval manžel, který podává daňové přiznání. má hl.prac. poměr, podniká jako vedlejší činnost, zaměstnavatel mu vyplatil bonusy, takže se to vyrovná u placení daně?? V DP uvedl 8 měsíců odpočet na dítě...
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
úřad práce
« Odpověď #6 kdy: Březen 26, 2013 »

Ano, vyrovná se to v manželově daňovém přiznání, uplatní slevu na syna 8  měsíců, napíše přijaté bonusy, a ve výpočtu se to srovná - mám na mysli 4 neprávem uplatněné měsíce na dítě. Jana
IP zaznamenána

LadaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
úřad práce
« Odpověď #7 kdy: Březen 26, 2013 »

díky moc
IP zaznamenána
Stran: [1]