Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Osoba bez příjmů - placení sociálního zpětně  (Přečteno 1309 krát)

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51

Dobrý den,

jsme s.r.o., kde není žádný zaměstnanec a je zde pouze jednatel (zároveň jediný vlastník), který je veden jako osoba bez příjmů. Tedy nedostává žádný plat, žádnou jednatelskou odměnu. Tím pádem se také neplatí sociální pojištění a platí se pouze zdravotní. Jak to ale je prosím řešeno, když na konci roku, po účetní uzávěrce bude mezi jednatel a jediného vlastníka v jedné osobě rozdělen nějaký zisk? Platí ten vlastník z toho co mu bude přičteno pak zpětně sociální pojištění, popř. jak je toto řešeno?

Děkujeme za rady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15021
Osoba bez příjmů - placení sociálního zpětně
« Odpověď #1 kdy: Duben 11, 2013 »

Podíly na zisku nepodléhají odvodům na ZP a SP. Daň z příjmů vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně odvede s.r.o. Pozor na ustanovení §38d/2 ZDP, odvod daně nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž valná hromada (ve vašem případě rozhodnutí jediného společníka při výkonu působnosti VH) schválila účetní závěrku a rozhodla o rozdělení zisku.
IP zaznamenána
Stran: [1]