Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH - prijata faktura z EU - DUZP  (Přečteno 3904 krát)

cacenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
DPH - prijata faktura z EU - DUZP
« kdy: Březen 21, 2013 »

Dobry vecer, prosim o radu, mam pred sebou fakturu z roku 2012 (2/2012), kterou jsme obdrzeli az ted tj. 2/2013 (zaplatili jsme penize a nebylo mozno od dodavatele fakturu nikterak ziskat). Jedna se o sluzby - zprostredkovatelska provize. Ted si nejsem jista, kdy nastalo DUZP, zda prijeti faktury nebo zda musim delat dodatecne danove priznani tj. DUZP melo byt v roce 2012? (samozrejme nakladove se bude faktura tykat obdobi, s kterym souvisi) Jak si s tim poradit, kdyz se v roce 2013 zmenilo DUZP u prijatych dokladu z EU u sluzeb (mj. i u zbozi) tj. nove je DUZP u sluzeb datum vystaveni dokladu ci prijeti platby, podle toho, co nastalo drive, narozdil od roku 2012 - kdy DUZP u sluzeb bylo datum prijeti dokladu, pokud v tom mam tedy jasno.

Moc dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH - prijata faktura z EU - DUZP
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2013 »

V roce 2012 vznikla povinnost přiznat daň při přijetí přeshraniční služby buď ke dni uskutečnění zdanitelného plnění (den poskytnutí služby, projděte smlouvu, který den je považován za den poskytnutí služby, případně den vystavení DD, jestliže byl vystaven před poskytnutím služby) nebo poslední den měsíce, ve kterém jste zaplatili zálohu na služby.

V roce 2013 vzniká povinnost přiznat daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni poskytnutí úplaty (zálohy) a to k tomu dni, který nastane dříve. Zdanitelné plnění se uskuteční dnem poskytnutí služby, případně dnem vystavení DD, jestliže byl vystaven před poskytnutím služby.

Bližší informace ke stanovení dne uskutečnění zdanitelného plnění při poskytování služeb najdete v § 21 ZDPH.

 DUZP nastane (s výjimkou vystavení DD před poskytnutím služby) bez ohledu na to, zda poskytovatel vystaví doklad, datum přijetí faktury také nehraje roli. Jestliže byla služba poskytnuta v roce 2012, tak měla být uvedena v přiznání k DPH za příslušné zdaňovací období (čtvrtletí, měsíc) roku 2012. Předpokládám, že máte nárok na odpočet, takže jste nezkrátili daň, a že nekrátíte koeficientem. Využila bych ustanovení § 104 ZDPH a uvedla v přiznání k DPH až nyní.
IP zaznamenána
Stran: [1]