Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Identifikovaná osoba  (Přečteno 3103 krát)

Milan Devera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Identifikovaná osoba
« kdy: Březen 15, 2013 »

Nejsem plátcem DPH. Od r.2013 chci poskytovat služby jak v ČR tak v zemi EU plátcům DPH v zemi EU, kterým budu do zahraničí fakturovat.
1. Jak se mám registrovat jako identifikovaná osoba, resp. musím se vůbec takto registrovat ?
2. Jaké jsou náležitosti zahraniční faktury
3. Jaký je rozdíl, když službu poskytnu odběrateli z EU, plátci DPH ve své zemi, v ČR a když ji poskytnu v zemi odběratele z EU a v EU.

Díky moc za radu. Zdravím.
IP zaznamenána

Madona

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Identifikovaná osoba
« Odpověď #1 kdy: Duben 15, 2013 »

Dobrý večer,

můžete mi prosím poradit, dle kterého \"ustanovení zákona o DPH \" se mám přihlásit jako identifikovaná osoba? Mám občasné příjmy v hotovosti za průvodcovské služby od zahraničních cest. kanceláří.

Děkuji !!
Madona
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Identifikovaná osoba
« Odpověď #2 kdy: Duben 15, 2013 »

Pokud poskytujete průvodcovské služby cestovním kancelářím se sídlem v EU (a tato služba není v jejich zemi osvobozena od DPH), tak se stáváte identifikovanou osobou podle ustanovení § 6i zákona o DPH. Přihlášku k registraci podáváte podle § 97 ZDPH do 15 dnů ode dne, ve kterém jste se stala identifikovanou osobou (poskytla jste službu). Povinná registrace nevzniká při poskytnutí průvodcovských služeb cestovní kanceláři se sídlem mimo EU nebo soukromým osobám.
IP zaznamenána

Madona

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Identifikovaná osoba
« Odpověď #3 kdy: Duben 15, 2013 »

Děkuji !!!!
IP zaznamenána
Stran: [1]