Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přehled pro ČSSZ  (Přečteno 1515 krát)

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
přehled pro ČSSZ
« kdy: Březen 03, 2013 »

Dobrý večer Zdeni,
připravuji přehled pro ČSSZ  a nejsem si jistá co vyplnit v určitých řádcích. Podnikání mám pouze
jako vedlejší činnost, protože jsem zaměstnaná:

Můžete mi prosím poradit?

bod 4)-vedlejší samostaně výdělečná činnost.........zaškrtla jsem 1-12 a poté 21) z důvodu zaměstnání
bod 5)-26 daňový základ 20 000Kč
         -27 počty měsiců 12
         -28 počty měsíců 0  
         -29-30 naskočila automaticky 0
         -31(vedlejší činnost)- automaticky naskočilo 10000Kč, nevím jestli je to dobře?
         -32-0
         -33- ne
         -34-0
         -35-10000Kč?To si taky nejsem jistá jestli je to dobře
         -36-tady se mi objevilo červené políčko, je to asi způsobeno tou hodnou 10000 zadanou v řádcích 31 a35
         -37 -musím zadávat vyměřovací základ ze zaměstnání?
         -38- vypočte se automacky
         -39-vypočte se automacky
         -40-vypočte se automacky
         -41- Uhrn zaplacených záloh - tím se myslí i ze zaměstnání? Musím vyplnovat?
         -42-vypočte se automacky
         
bod 7)-zaškrtnuto vedlejčí činnost
         -43 nevím
         -44 nevím
         -45 nevím

Moc děkuji za Vaši pomoc
Nikola
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přehled pro ČSSZ
« Odpověď #1 kdy: Březen 03, 2013 »

Dobrý večer, Nikolo. Do řádku 28 zapište 12 měsíců vedlejší činnosti (políčko by nyní mělo být červené)a všechno se automaticky opraví. V ř. 29 se naskočí průměrný měsíční daňový základ 1.666,67 a ostatní řádky se vynulují.
ř. 37 - nemusíte vyplňovat vyměř. základ ze zaměstnání
ř. 41 - nula, myslí se zálohy, které platí OSVČ
ř. 43 až 46 - nuly
bod 9) zakřížkujte NE
IP zaznamenána

IPAVLIKOVA

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
přehled pro ČSSZ
« Odpověď #2 kdy: Březen 05, 2013 »

Dobrý den,

chystám se vyplnit přehled OSVČ manželovi, zdá se mi, že formuláře a zvlášť pokyny k jejich vyplnění jsou rok od roku složitější. Prosím Vás manžel měl vloni 4,5 měsíce nemocenskou, kterou si platí, takže od OSSZ pobíral nějakou nemocenskou. Nyní přišlo vyúčtování, a dost dobře nerozumím tomu vyplnění. řádek 27 bude 12 měsíců a řádek 28 bude 8 měsíců. ,Pak je tam ten nepříjemný řádek 33, pokud dám ano tak ř. 34 vyplním pole inventury z OSSZ 66 979,- Kč. Proč ale píši v pokynech pro vyplnění, řádek 35 minim. vyměřovací základ se sníží o 6285 za každý měsíc, kdy osvč měla nárok na podporu v nemoci apod. Znamená to, že tu částku, kterou uvedla ossz 66979,- Kč ještě pokrátím o 4x 6285,- Kč, nebo již pracuji pouze s částkou uvedenou na inventuře z ossz. Manžel si po dobu nemoci neplatil ani zálohy na důchodové ani nemocenskou.
Děkuji

Ivana
IP zaznamenána
Stran: [1]