Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaje  (Přečteno 2346 krát)

Lenka166

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Výdaje
« kdy: Únor 17, 2013 »

Prosím Vás, jak zaúčtovat do výdajů telefonní poplatky, když je na faktuře uvedeno jméno manželky? Podniká manžel a to na stejné adrese. Manželka má živnost pozastavenu. Může mu tyto poplatky přefakturovat? Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2013 »

Pokud jde o pevnou linku a zřídili si ji v době, kdy už byli manželé, tak je podle mého názoru jedno, na koho je telefon napsaný. Dala bych rovnou do manželových výdajů.
IP zaznamenána

Lenka166

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Výdaje
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2013 »

Ano, jde o pevnou linku. Na faktuře je ale manželčino IČ. Jsou ale i faktury na mobily. Je nějaká možnost, jak by to manžel dostal do nákladů? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2013 »

Nevím. Snad proplatit manželce pokladním dokladem. Ale pokud nemají rozdělené společné jmění manželů, tak mi připadá nesmyslné, aby si vzájemně předávali peníze, které patří jim oběma.
IP zaznamenána

Buddy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Výdaje
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2013 »

dobry den, nechce se mi zakladat zbytecne nove tema, tak pisu sem.
jsem OSVC (vedlejsi cinnost) a platce DPH. co se tyce DPH, tak mi zpravidla vychazi nadmerny odpocet. kdyz ted budu delat priznani k dani z prijmu, budu mit z podnikani samozrejme ztratu. v mem zajmu ale je (kvuli bonite v pripade zadosti o uver) vykazovat co nejmensi ztratu.
samozrejme je asi muj problem, kdyz vykazu presne 0 a nikoliv maximalni ztratu, jakou muzu uplatnit dle mych skutecnych vydaju, a nikomu do toho nic neni. jde mi ale o to, zda to treba na FU nebude vypadat podezrele, kdyz budu mit zisk z podnikani 0 Kc (pripadne treba -1000 Kc), ale podle priznani k DPH bych mel mit mnohem vetsi ztratu dle § 7. nemuzu si timto nesouladem zalozit na nejake potize? :)
dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výdaje
« Odpověď #5 kdy: Únor 27, 2013 »

Mohou si toho nesouladu všimnout, ale kdyby provedli kontrolu, tak byste snad dokázal obhájit uplatněný nárok na odpočet a vysvětlit, proč jste neuplatnil všechny výdaje v přiznání k dani z příjmů.
IP zaznamenána

Buddy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Výdaje
« Odpověď #6 kdy: Březen 04, 2013 »

ano ano, doklady na vsechno mam, zadna smelina :) proste si jen neuplatnim ztratu jakou bych mohl
diky za odpoved
IP zaznamenána
Stran: [1]