Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc  (Přečteno 10450 krát)

vysinskym

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,
základní informace jsou v titulku. Ještě doplním, že nebudu mít více jak 300 hodin ročně. Chtěl bych se zeptat, zda musím platit sociální a zdravotní a jak je to z daněmi. Zde http://www.jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php jsem sice našel nějaké informace. Ale chtěl bych se ujistit, že jsou na 100 % aktuální a 100% ověřené. Nerad bych se kvůli vlastní nevědomosti dostal do problému. Děkuji
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #1 kdy: Únor 22, 2013 »

Dobrý den,

Sociální, zdravotní = u DPP do 10 000 Kč/měsíc ( včetně)  se neplatí , zaměstnavatel Vás nepřihlašuje.
Daň = pokud nemáte nikde podepsané Prohlášení ( růžovka), tak můžete i u DPP podepsat, tím budete mít daň zálohovu a pokud nejste starobní
          důchodce, bude Vám uplatňována sleva na dani ve výšei 2070 Kč/měsíc.
          Pokud nepodepíšete Prohlášení, tak do 5000 Kč/měsíc se bude jednat o daň srážkovou, nad 5000 Kč o daň zálohovou bez uplatnění měsíční
          slevy.
IP zaznamenána

vysinskym

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2013 »

Děkuji za odpověď.
DPP bude měsíčně přibližně 9900 Kč. Starobní důchodce nejsem. Byl jsem student, jenže jsem neúspěšně ukončil semestr a hlásím se teď na jinou školu, kde budu nastupovat až v září, čili do té doby potřebuji nějak moji situaci řešit.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2013 »

Dobrý den, při měsíční odměně z DPP Kč 9900 a podepsaném prohlášení nebudete platit žádnou daň a nebude ze mzdy odváděno sociální ani zdravotní. V tuto chvíli nejste student, neuplatníte slevu na studenta, ale ani by při Vámi uvedené výši měsíční mzdy nebyla potřeba, Jana
IP zaznamenána

vysinskym

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #4 kdy: Únor 22, 2013 »

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je to nakonec s pojištěním, když to neplatím já, ani zaměstnavatel. Platí jej za mě v takové případě stát? Budu stále řádně pojištěný? Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #5 kdy: Únor 22, 2013 »

Dobrá otázka, nejste student, nejste v evidenci úřadu práce, není odváděno pojištění ze zaměstnání, tudíž jste tzv samoplátce, takže by jste měl každý měsíc zajít na svoji zdravotní pojišťovnu a uhradit Kč 1080 na své zdr pojištění. Nebo přeposlat na účet zdr pojišťovny. Jana
IP zaznamenána

vysinskym

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #6 kdy: Únor 22, 2013 »

Děkuji mockrát za drahocené informace. V pondělí se zajdu ještě informovat přímo na zdravotvní pojišťovnu.
Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #7 kdy: Únor 22, 2013 »

Jo jo, ověřte si info na své pojišťovně, i Vám pěkný den, Jana
IP zaznamenána

Gooo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #8 kdy: Březen 04, 2013 »

Dobrý den

Ať nezakládám nové téma, zkusím to zde. Asi jsem to pochopil špatně, ale pro jednoho zaměstnavatele lze odpracovat na DPP max 150 hodin ročně. Mluvíme li o cca 9900,- měsíčně, mluvíme o roční částce 118 800,- Kč a to znamená 792,- kč/hodinu. Nějak se mi nezdá, že by na to finanční úřad jen tak lehce přistoupil
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #9 kdy: Březen 04, 2013 »

Pro jednoho zaměstnavatele lze odpracovat na DPP max. 300 hodin ročně. Pokud jde o hodinovou sazbu odměny, tam bude záležet i na náročnosti práce. Pokud půjde o specializovanou činnost, pak jí bude odpovídat i výše odměny.
IP zaznamenána

Gooo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #10 kdy: Březen 04, 2013 »

Máte pravdu. Je to 300 hodin. Přesto mi to připadá divné. Takové 4 studenty v okolí seženu vždy a pak jsem zvědavý co se bude dít, když si odepíšu 440 000,-, protože dávám frajerům 450 kč na hodinu z celkového obratu 550 000 Kč :o)
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #11 kdy: Březen 04, 2013 »

Ano, záleží na tom, o jakou práci se jedná. Ale, z vlastní zkušenosti: máte i jiné zaměstnance, kterým vyplácíte mzdy? A v jaké výši? Porovnávají to hlavně při kontrole OSSZ.
Jestli nemáte jiné zaměstnance, pak musíte zdůvodnit  takovou odměnu.
IP zaznamenána

lily

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #12 kdy: Březen 09, 2013 »

Dobrý den,
mám dotaz, když se stanu osobou bez zdanitelných příjmů a budu pracovat jen na dohody o provedení práce u 4 zaměstnavatelů, budu si tedy platit sama zdravotní pojištění 1080 a u každého zaměstnavatele budu mít měsíčně cca 4000 čistého výdělek a dodržím u každého max 300 hodin ročně,  celkově budu mít příjem 12 000 čistého, je to možné nebo je to nějak omezeno celkovou částkou, kolik si jako osoba bez zdanitelných příjmů můžu měsíčně případně ročně celkem vydělat? A nemusím to pak někde uvádět - podávat si daňové přiznání nebo někde své příjmy hlásit? Děkuji za odpověď. Martina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #13 kdy: Březen 09, 2013 »

Je to možné. Výdělek není omezen. U jednoho zaměstnavatele můžete mít podepsané prohlášení k dani (uplatní slevu na poplatníka, takže nebudete odměny platit daň), ostatní zaměstnavatelé srazí daň podle zvláštní sazby a tím budou vaše daňové povinnosti splněné, nemusíte je hlásit finančnímu úřadu.
IP zaznamenána

lily

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #14 kdy: Březen 10, 2013 »

Ano, moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2