Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc  (Přečteno 9406 krát)

veronika.vavr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #15 kdy: Červenec 19, 2013 »

Zdravím všechny,
potřebovala bych prosím poradit..

Jsem absolventka VŠ a začala jsem pracovat na DPP. Nechci se hlásit na Úřad práce, bohužel však nevím, co a jak kde platit. Vím, že ze zákona musím zaplatit zdravotní pojištění a chtěla bych se zeptat, jestli musím nějak danit i částku, kterou si přes DPP vydělám? Je to pod 10 000 Kč, zhruba nějakých 9 000 Kč. A vztahují se na mě ještě nějaké jiné povinnosti???

Moc všem děkuji za radu :)
Hezký den, Veronika.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #16 kdy: Červenec 19, 2013 »

Dobrý den,
jelikož máte odměnu z DPP nižší jak 10 000 Kč přihlásíte se na ZP jako osoba bez zdanitelných příjmů ( tak jak píšete).Jiné povinnosti nemáte.

Z dotazu vyplývá, že žádné jiné zaměstnání nemáte, proto u zaměstnavatele podepište prohlášení k dani tzv.růžovku ( můžete mít podepsané pouze u 1 zaměstnavatele současně), daň Vám nebude vycházet žádná, pokryje ji sleva na poplatníka.

Pokud nebudete mít   Z JINÝCH   důvodů povinnost podat za rok 2013 DAP, tak z této dohody Vám jiné povinnosti neplynou.
IP zaznamenána

Evelína77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #17 kdy: Listopad 19, 2015 »

dobrý den paní Zdenko
mám dotaz na pracující:
a)důchodce na DPP s podepsaným prohlášením k daním do 10.000,-/měs. - kdyby pracoval po celých 12měsíců, zda musí podávat DP na FU.
b)student na DPP s podepsaným prohlášením k daním  do 10.000,-/měs. - kdyby pracoval po celých 12 měsíců, zda musí podávat DP na FU

jiné brigády  nikde neměly.
Setkala jsem se s případem a) i b) a ani jeden nepodával DP. Je to tak správně? nebo je nějaký strop, a po překročení se musí podat DP i když vyjde nulová daň ?
Děkuji za sdělení.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14874
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #18 kdy: Listopad 19, 2015 »

Dobrý večer, paní Evelíno. Ani jeden nemusí podávat přiznání. V uvedených případech (příjmy pouze ze závislé činnosti, podepsané prohlášení) se nesleduje žádný strop příjmů a je jedno, kolik měsíců pracují.

Kopíruji ustanovení § 38g/2 ZDP:
(2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.
IP zaznamenána

Evelína77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
DPP, nejsem student, maximálně 10 000 za měsíc
« Odpověď #19 kdy: Listopad 23, 2015 »

Mockrát Vám děkuji za jasnou odpověď Zdenko.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]