Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pronájem prostor v kadeřnictví  (Přečteno 713 krát)

Danaj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
Pronájem prostor v kadeřnictví
« kdy: Únor 19, 2013 »

Omlouvám se, vložila jsem dotaz do jiné diskuze, takže prosím znova.
Kadeřnice má prostory k podnikání v nájmu. Příjmy za kadeřnické služby má velmi nízké (má malé dítě, proto pracuje spíš sporadicky). Proto prostory kadeřnictví pronajímá se souhlasem majitele budovy dalším 8 kadeřnicím a z pronájmu má příjem dost vysoký (cca 600.000,-. V r.2012 tyto prostory vybavila novým nábytkem, který používají kromě ní i pronajímatelky. Prosila bych o radu, které výdaje (vede DE) mohu uplatnit do §9. Předpokládám, že běžný nájem, vodné, el. energii uplatní u sebe v §7 (i když tyto výdaje byly jiných kadeřnic). Příjem za nájem je v §9 a přefakturaci vodného a el.energie od kadeřnic - §7 (dle pokynu GFŘ D-6, takhle jsem ho pochopila), ale nejsem si jistá, zda mohu dát do skutečných výdajů k §9 rekonstrukci kadeřnictví (nový nábytek, podlahová krytina atd.), když vlastně toto používají pronajímatelky, anebo jestli mohu tyto výdaje  dát kadeřnici do výdajů k §7 a v §9 uplatnit výdaje paušálem, což by bylo daňově mnohem výhodnější . Děkuji za názor
IP zaznamenána

Danaj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
Pronájem prostor v kadeřnictví
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2013 »

Při tom studiu pafagrafů jsem se do toho zamotala úplně - je to vůbec příjem z §9, když výdaje za nájem provozovny uplatňuji ve výdajích dle §7?
IP zaznamenána
Stran: [1]