Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prevod členských práv bezodplane.  (Přečteno 3513 krát)

janett27

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Prevod členských práv bezodplane.
« kdy: Únor 15, 2013 »

Pred manželstvom sme kupili členské práva k družstevnému bytu, keďže sme neboli manželia tak členské práva mohli byť len na jednu osobu to jest na priatela. Po kupe členského podieli sme sa o 4 mesiace vzali, dovtedy som figurovala v družsteve ako podnájemník , po manželste mi vznikol nájem. V takomto prípade keby sme sa rozvádzali ja nemám na tento byt právo, celý by zostal manželovi. Chcem podniknut kroky na to keby prišlo náhodou k rozvodu mne pripadla polovica hodnoty členských práv suma za ktorý sme byt kupovali a mojmu manželovi taktiež polovica. Nechcem príst o všetko keby sme sa náhodou rozvádzali. Je sposob ako toto ošetrit ??

Vymyslela som aleternatívu žeby manžel daroval členské práva matke a ona tak za mesiac by nám ich taktiež darovala ale už na nás oboch. Z darovania by sme neplatili nič pretože sme v I. a II. skupine pre darovanie. Dan z nehnutelnosti by sme taktiez neplatili lebo nemáme byt vo vlastníctve a podla zákona o dani z prímov by manžel ani jeho matka neplatili pri prevode dan z darovania pretože do danového priznania by sme tento dar nemuseli uvázat nakolko sme v I. a II. skupine pre darovanie. Prosím o názor alebo iný vzor ako by sa to nejlepšie dalo spravit.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Prevod členských práv bezodplane.
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2013 »

Myslím, že je to dobrý nápad. Darování členských práv a povinností nepodléhá dani darovací, dani  z příjmů, ani dani z převodu nemovitosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]