Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pronájem bytu - darování - možno pokračovat v odpisech?  (Přečteno 2089 krát)

gabi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,
v květnu 2007 maminka koupila byt, následně ho pronajímala, příjem z pronájmu uváděla do daňového přiznání a jako výdaje použila zrychlené odpisy. V únoru 2012 (právní účinky vkladu 24.2.2012, vklad zapsán 23.3.2012) byt bezúplatně darovala mojí sestře. Můžeme pokračovat v odpisech dle původní tabulky nebo je třeba vypracovat novou odpisovou tabulku? Pokud novou od jakého data a s jakou cenou máme počítat?

Děkuji a přeji hezký den,
Gábi
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14919
pronájem bytu - darování - možno pokračovat v odpisech?
« Odpověď #1 kdy: Únor 13, 2013 »

Platila sestra darovací daň? Pokud bylo darování osvobozeno od daně darovací, tak se jedná o hmotný majetek vyloučený z odpisování podle § 27/1/ch) ZDP.
IP zaznamenána

gabi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
pronájem bytu - darování - možno pokračovat v odpisech?
« Odpověď #2 kdy: Únor 13, 2013 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Darovací daň sestra neplatila (dar mezi matka-dcera je od daně osvobozen, ne?). Takže jediná možnost je proti příjmům z pronájmu započítat buďto skutečné výdaje nebo výdaje paušálem? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14919
pronájem bytu - darování - možno pokračovat v odpisech?
« Odpověď #3 kdy: Únor 13, 2013 »

Ano, darování mezi příbuznými v řadě přímé je osvobozeno od darovací daně. Můžete započítat buď skutečné výdaje, nebo výdaje procentem z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]