Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Špatně zahrnutá faktura do daňových výdajů: technické zhodnocení  (Přečteno 1406 krát)

EvaJ.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den, chtěla bych Vás prosit o radu v následující situaci. Manžel pronajímá nový byt, který byl zakoupen na hypotéku čistě za účelem pronájmu. Sečetla jsem veškeré položky dle pokynu D-300, abych určila pořizovací cenu a mohla začít odpisovat dle 5. odpisové skupiny. Byt byl zařazen k odpisování 1.8.2011. V listopadu 2011 byla na okna nalepeny bezpečnostní fólie, byt je v přízemí a bylo potřeba provést jeho zabezpečení. Dlouho jsem hledala informace, ale asi jsem udělala chybu, že jsem částku 7.480 kč zahrnula do daňových výdajů místo do pořizovací ceny. Nikde jsem totiž nenašla, zda bezpečnostní fólie patří k TZ či nikoliv a jejich cena byla nižší než hranice 40 tis. Kč. Bohužel jsem si až teď uvědomila, že nad 40 tis. Kč celkem jsme se dostali pořízením kuchyňské linky, takže to v TZ asi mělo být. Jaká je možnost nápravy? Podat dodatečné daňové přiznání s tím, že změním i výši pořizovací ceny nemovitosti a tím i odpisy? Nebo jde upravit základ daně dle \"E\" jako navýšení daňového základu a tímto fakturu vlastně vyrovnat, vyhodit ji z výdajů úplně a odpisy nechat? O fakturu jako takovou mi nejde, jde mi o případnou finanční kontrolu a správnost a nejednodušší řešení. Moc Vám děkuji za radu, už jsem z toho dost zmatená a sama nevím, kde je vlastně pravda. Eva
IP zaznamenána
Stran: [1]