Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: \"Nákup a prodej\" při zaměstnání  (Přečteno 1431 krát)

Zdenek86

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
\"Nákup a prodej\" při zaměstnání
« kdy: Únor 11, 2013 »

Dobrý den,

pročetl jsem zde několik témat a rád bych si ještě ujasnil několik věcí, jestli jsem to dobře pochopil.
Jsem zaměstnán na HPP, a rád bych si  k tomu občas přivydělal. Cílem je občasný nákup a prodej víceméně čehokoliv. (cyklistické doplňky, autodíly...)
Cílem je zprostředkovat \"mezičlánek\" mezi dodavatelem a kupujícím, ať již koncovému nebo jiné firmě. Zřízení skladu nepředpokládám.

1. Pokud jsem zaměstnán na HPP platí za mě sociální a zdravotní pojištění zamestnavatel a není tudiž v tomto směru z mé strany žádná povinnost cokoliv doplácet? (vyjma daně z příjmu)

2. K mému účelu je zapotřebí zřídit živnost volnou - Výroba, obchod a služby ?

3. Pokud nakoupím zboží u dodavatele, musím k ceně, za kterou chci já poté prodat ono zboží zákazníkovi připočítat DPH?  (Sám jako OSVČ nepředpokládám nějak závratné výdělky, už vůbec ne přesahující 1mil. za 12 měsíců)

4. Jak to je v případě, že objednané zboží, které na své náklady nakoupím, neprodám dál? Z důvodu, pokud si jej nechám nebo objednavatel nakonec nepřevezme?


Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
\"Nákup a prodej\" při zaměstnání
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2013 »

1. Doplatíte zdravotní pojištění a v případě vyšších zisků i sociální pojištění. Podrobněji zde:
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-vedlejsi-cinnost.php
http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php

2. Ano.

3. Pokud nejste plátcem DPH, tak DPH nepřipočítáváte (nesmíte připočítat, pokud byste to udělal, tak musíte podat přiznání k DPH a daň odvést)

4. O cenu zboží, které si vezmete pro osobní spotřebu, buď snížíte výdaje, nebo zvýšíte příjmy. Neprodané zboží zůstane v zásobách a při ukončení nebo dlouhodobém přerušení činnosti zvýšíte základ daně (zboží dodaníte)
IP zaznamenána
Stran: [1]