Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jízdné po Praze do nákladů  (Přečteno 2881 krát)

RosárieS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Jízdné po Praze do nákladů
« kdy: Únor 05, 2013 »

Dobrý den Zdeno,
chtěla bych se Vás zeptat, zda-li když podnikám (jsem OSVČ) v Praze, mám zde i trvalé bydliště i kancelář, mohu si dávat do nákladů měsíční jízdné po Praze (MHD)?
Můj přítel je živnostník, podnikatelskou adresu má v Praze, ale nemá stálou provozovnu. Může si i on dát měsíční lístky na MHD v Praze do nákladů???

Děkuji R
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jízdné po Praze do nákladů
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2013 »

Dobrý večer. Jízdy z bydliště do kanceláře nemůžete dávat do nákladů. Pokud dojíždíte za zákazníky, tak jízdné lze uplatnit. U přítele je to stejné, pokud má místo podnikání v Praze.
IP zaznamenána

RosárieS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Jízdné po Praze do nákladů
« Odpověď #2 kdy: Únor 05, 2013 »

Děkuji a pokud mám měsíční jízdé, tak jakým způsobem mám rozeznat, že v měsíčním jízdném mám jízdy k zákazníkovi, ale i domů... to mám vézt knihu jízd? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jízdné po Praze do nákladů
« Odpověď #3 kdy: Únor 06, 2013 »

Doporučuji zpracovat alespoň za 1 měsíc seznam pracovních cest a vyčíslit jízdní výdaje, které by vznikly, kdybyste si kupovala jízdenky. Měsíční kupon určitě využíváte i k soukromým účelům, takže bych do daňových výdajů uplatnila jen poměrnou část z ceny kuponu, například 50%. Nebo si nějaký čas zapisujte všechny cesty, z této evidence určete poměr pracovních a soukromých jízd a v tomto poměru uplatněte výdaje za kupon.
IP zaznamenána
Stran: [1]