Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: ZDD nad 10tis. a faktura se špatným jménem  (Přečteno 2554 krát)

Andysek2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den, mám trochu komplikované dva dotazy (nejsem plátce DPH):
1/ Mám v ruce paragon, který má všechny náležitosti ZDD (plátce DPH), ale je na něm částka 20tis. Předpokládám, že jako daňový výdaj si to uplatnit nemohu?
2/ Druhý problém je s fakturou, která je v pořádku, je do 10tis, ale je na jiné jméno, než na jaké podnikám. Lze tuto fakturu prezentovat jako ZDD a vymazáním jména ji začlenit do daňových výdajů?

Prosím moc o radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
ZDD nad 10tis. a faktura se špatným jménem
« Odpověď #1 kdy: Únor 04, 2013 »

Proč si zbytečně komplikujete život, když nejste plátcem DPH?

1/ Byl to výdaj na dosažení, zajištění a udržení příjmů? Pokud ano, tak si můžete uplatit daňový výdaj.

2/ Neřešíte otázku běžného či zjednodušeného daňového dokladu (tu byste řešila jen v případě, že byste byla plátcem DPH), nýbrž daňové uznatelnosti výdaje pro účely daně z příjmů. Jestliže je faktura na cizí jméno, tak to nebyl Váš výdaj, zaplatila jste za někoho jiného, nelze tedy začlenit do daňových výdajů.
IP zaznamenána

Andysek2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
ZDD nad 10tis. a faktura se špatným jménem
« Odpověď #2 kdy: Únor 04, 2013 »

Paní Zdeno, děkuji moc za odpověď. Mám v tom pořád trochu hokej. Nebyla jsem si jistá, zda pravidla pro ZDD a DD platí i co se týče jejich uznatelnosti neplátcem DPH.
Ještě jednou moc děkuji. Zvláště s tím prvním dokladem jste mě potěšila, tak velký výdaj by bylo škoda neuplatnit :)
Dobrou noc.
IP zaznamenána
Stran: [1]