Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň odvede zákazník  (Přečteno 6032 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Daň odvede zákazník
« kdy: Leden 30, 2013 »

Dobrý den, mám prosbičku.
Věta \"daň odvede zákazník\" se uvádí na doklady při dodání zboží do EU a při poskytnutí služby do EU?
a na opravných daňových dokladech také - dobropis za nekvalitní zboží do EU, dobropis na poskytnutou
službu do EU (např. práce na movité věci)?

mám v tom zmatek

Díky moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Daň odvede zákazník
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2013 »

Dodání zboží do JČS bez věty. Zákazník bude přiznávat a odvádět DPH podle předpisu platného ve své zemi (jako pořízení zboží z JČS), tak mu do toho snad raději nebudeme kecat. Uvádí se odkaz na osvobození.

Poskytnutí služby s místem plnění v JČS větu ano.

Na dobropisech větu ne. Jednak ji § 45 ZDPH nevyžaduje, jednak zákazník žádnou daň neodvede.
IP zaznamenána

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Daň odvede zákazník
« Odpověď #2 kdy: Leden 31, 2013 »

Moc děkuju. Tak jsem si ten zákon zase blbě vyložila. Chápala jsem to tak, že může souběžně platit písm. a) i písm. c). (§ 29,2). Takže když si to zjednoduším, obecně u osvobozených plnění do EU a třetích zemí větu \"daň odvede zákazník\" neuvádím?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Daň odvede zákazník
« Odpověď #3 kdy: Leden 31, 2013 »

Vývoz zboží do 3. země: pouze odkaz na osvobození. Věta \"daň odvede zákazník\" ne. Copak víte, jestli ve své zemi bude nějakou odvádět?

Služba do 3. země s místem plnění ve 3. zemi: nic. U nás není co osvobozovat, odvod daně se řídí předpisem příslušné země.
Služba do 3. země s místem plnění v tuzemsku (§ 67 ZDPH): odkaz na osvobození ano, věta ne.

Služba pro osobu povinnou k dani v EU, místo plnění se přechýlilo do JČS: odkaz na osvobození ne, u nás není co osvobozovat. Věta \"daň odvede zákazník\" ano.
IP zaznamenána

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157
Daň odvede zákazník
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2013 »

Jste zlatá, ještě jednou moc děkuju.
IP zaznamenána
Stran: [1]