Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: Daňové přiznání  (Přečteno 3713 krát)

Boris008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání
« kdy: Leden 16, 2013 »

Dobrý den, jsem student prezenčního studia na vysoké škole a přes léto jsem pracoval na DPP. Vydělal jsem si za dva měsíce 8500 hrubého a 4500 hrubého. Nemám podepsané prohlášení u zaměstnavatele, takže zaměstnavatel mi strhnul 15% daň. Takže musím podat daňové přiznání. Mohl bych se zeptat jak mám postupovat? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2013 »

Nemusíte podávat přiznání. Do 15. 2. 2013 můžete požádat zaměstnavatele o roční zúčtování daně a podpesat prohlášení dodatečně. Z odměny 8.500,- Kč byla odvedena zálohová daň 1.275,- Kč, která se vám vrátí. Nižší odměna byla zdaněna srážkovou daní, kterou nelze vyúčtovat.

.... nebo postupujte podle paní Jaromíry, vyplnění daňového přiznání nebude nijak složité.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Leden 16, 2013 »

Dobrý večer,

nechte si vystavit od zaměstnavatele \"Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2012\" a částky z tohoto povrzení napíšete v DAP na str.2, § 6.
Jelikož jste neměl podepsané prohlášení a  pokud jste dostal peníze vyplaceny na 2x v částkách, jak uvádíte , bude v potvrzení jen těch 8 500 Kč.
Těch 4 500 Kč bylo sraženo srážkovou daní, která do DAP nepatří.

Na ř.64, str.3 uplatníte slevu na poplatníka v nekrácené výši 24 840 Kč a tím vám vznikne přeplatek na dani, kterou vám zaměstnavatel srazil t.j.1275 Kč. O tento přeplatek požádejte na str.4.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Leden 16, 2013 »

Dobrý večer, zeptám se na § 38k  odst 7, kde se uvádí \"dodatečně přihlédne plátce k uvedeným skutečnostem při ročním zúčtování záloh a to i v případě, byla-li daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vybírána srážkou dle zvláštní sazby daně....\"
Nemůže tento student požádat i o \"překlopení\" hrubé mzdy 4500 na danění zálohovou daní místo srážkové?  Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání
« Odpověď #4 kdy: Leden 16, 2013 »

Ano, může, ale mzová účetní nebude nadšená.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Daňové přiznání
« Odpověď #5 kdy: Leden 16, 2013 »

Jani, budete asi mít pravdu. Bude lepší dodatečně podepsat prohlášení u zaměstnavatele a požádat o roční zúčtování.Tím pádem i odměna 4 500 Kč
\"spadne\" do zálohovky a přeplatek nebude 1 275 Kč, ale 1 950 Kč.

Pěkný večer
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daňové přiznání
« Odpověď #6 kdy: Leden 17, 2013 »

Dobré ráno, jasně, že mzdová účetní radost mít nebude, sama bych neměla, ale z pohledu studenta je každá koruna dobrá, tož tak... Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání
« Odpověď #7 kdy: Leden 17, 2013 »

To máte pravdu, vyšší vratka bude Borisovi určitě příjemná. Předpokládám, že obě odměny vyplatil stejný zaměstnavatel.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daňové přiznání
« Odpověď #8 kdy: Leden 17, 2013 »

Z toho jsem vycházela, že jde o příjmy u jednoho zaměstnavatele, Boris nám to jistě napíše. Jana
IP zaznamenána

Boris008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání
« Odpověď #9 kdy: Leden 18, 2013 »

Děkuji všem za odpovědi.
Ano, odměny jsou obě od jednoho zaměstnavatele. Takže nejjednodušší bude požádat účetní o zpětné roční zúčtování a podepsat růžovku ano? Ona už mi nějaký papír poslala - potvrzení o zdanitelných příjmech - za ten měsíc co jsem měl 8500. Z tohoto řešení ale asi opravdu mít radost nebude. Takže jako druhá možnost že by to nevyšlo je vypsat DAP. To se musí udělat nejpozději do kdy?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání
« Odpověď #10 kdy: Leden 18, 2013 »

Ano, pro vás by bylo nejjednodušší dodatečně podepsat růžovku a požádat o roční zúčtování. Když bude účetní agresivní, tak zvolte taktický ústup a vypište si daňové přiznání, do kterého uvedete jenom příjem 8500 podle potvrzení. Přiznání je třeba podat nejpozději 2. 4. 2013.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Daňové přiznání
« Odpověď #11 kdy: Leden 19, 2013 »

Já jen ještě doplním pro Borise,  pokud bude řešit přes mzdovou, tak požádat do 15.02.2013.
IP zaznamenána

Boris008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání
« Odpověď #12 kdy: Leden 21, 2013 »

Dobrý den, děkuji. Poptám se na to účetní a uvidím.
IP zaznamenána

Boris008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Daňové přiznání
« Odpověď #13 kdy: Leden 28, 2013 »

Dobrý den, takže udělal jsem to přesně jak jste mi poradili - zpětná růžovka a vrátí mi tedy všechno. Moc vám všem děkuji!
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daňové přiznání
« Odpověď #14 kdy: Leden 28, 2013 »

Borisi, paráda, mám radost s Váma... tak na konci dubna čekejte vrácenou daň. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1] 2