Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daň ze stavby a ze zastavěné plochy  (Přečteno 4537 krát)

pavel12

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
daň ze stavby a ze zastavěné plochy
« kdy: Leden 15, 2013 »

Domnívám se, že pokud je stavení parcela stejně velká jako půdorys stavby, platí se jen daň ze stavby a ne už z toho pozemku.
   Jak je to ale v případě, když na pozemku \"zastavěná plocha a nádvoří je více staveb?  Platí se daň z celé plochy \"zastavěná plocha a  .................\" a nebo se plocha půdorysu staveb odečítá ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daň ze stavby a ze zastavěné plochy
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2013 »

Podle mého názoru se odečítá půdorys všech nemovitých staveb, které se nacházejí na parcele.
Na ř. 210 uvádíte celkovou výměru pozemku sníženou o plochu zastavěnou nemovitými stavbami.
IP zaznamenána

pavel12

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
daň ze stavby a ze zastavěné plochy
« Odpověď #2 kdy: Leden 16, 2013 »

Děkuji.  Hledal jsem to v zákoně, listoval jsem jako blázen a nakonec jsem zjistil, že je to napsáno hned na začátku :-)
IP zaznamenána

f.zalud

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
daň ze stavby a ze zastavěné plochy
« Odpověď #3 kdy: Březen 01, 2013 »

Dobrý den,
omlouvám se, pokud otázka nepatří do tohoto tematu.
Od 1.3.2013 se stala manželka majitelkou poloviny nemovitosti, ktará byla do té doby v mém vlastnictví.
Dosud jsem platil daň z nemovitosti vždy k 31.5. cca 1500,- .
Jak se nyní změní placení daně ? Každý za svojí polovinu svým jménem nebo stačí \"po staru\" za celou nemovitost a zda finanční úřad vyzve ke změně sám nebo je potřeba učinit nějaké oznámení o změně. Díky zalud
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daň ze stavby a ze zastavěné plochy
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2013 »

Rok 3013 se posuzuje podle stavu k 1.1.2013, daň z nemovitosti platíte pouze Vy. Ke změnám, které nastaly v průběhu roku 2013, se nepřihlíží.

Do 31.1.2014 byste měli podat daňové přiznání (myslím, že bude stačit dílčí přiznání), ve kterém uvedete změnu v osobě poplatníka. Toto přiznání může podat buď jeden ze spoluvlastníků jako společný zástupce spoluvlastníků, nebo podáte přiznání k dani z nemovitosti oba, každý za svůj spoluvlastnický podíl.
IP zaznamenána
Stran: [1]