Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: elektřina  (Přečteno 9163 krát)

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« kdy: Leden 06, 2013 »

Dobrý den je možné si dát do nákladů elektřinu v domácnosti když by jsem si pral doma monterky nebo oblečení při autodopravě a stěhování? děkuji Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
elektřina
« Odpověď #1 kdy: Leden 06, 2013 »

Ano, pokud jste schopen náklad vyčíslit a při kontrole obhájit.
IP zaznamenána

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« Odpověď #2 kdy: Leden 07, 2013 »

Dobrý den nejsem podnikatel zajímá mě kdyby jsem podnikal ve vyklízení bytů stěhování autodoprava co by jsem měl za placení každý měsíc kdyby jsem neměl kšefty Děkuji s pozdravem Mareš Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
elektřina
« Odpověď #3 kdy: Leden 07, 2013 »

Předpokládám, že samostatná výdělečná činnost bude vaší hlavní činností (nebudete zároveň zaměstnancem, studentem, poživatelem důchodu, příjemcem rodičovského příspěvku ....). V tom případě byste každý měsíc platil minimální pojistné na sociální pojištění 1.890,- Kč a na zdravotní pojištění 1.748,- Kč měsíčně a to i v případě, že byste neměl žádné kšefty.
IP zaznamenána

ABCsecurity

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
elektřina
« Odpověď #4 kdy: Leden 08, 2013 »

Dobrý den, jako OSVČ mám sídlo na adrese, kde bydlím. Pracuji převážně doma. K výrobě potřebuji vodu a elektřinu a k práci na PC elektřinu. Je možné si nějakou poměrnou část těchto položek dát do nákladů a dle jakého klíče? Počítá se to dle počtu osob v domácnosti nebo dle oficiální pracovní doby 8 hod denně?

Děkuji předem za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
elektřina
« Odpověď #5 kdy: Leden 08, 2013 »

Způsob výpočtu musíte zvolit sám. Například podle příkonu spotřebiče (počítače, svítidla ....) a počtu hodin, po které je používáte k výkonu své činnosti.
IP zaznamenána

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« Odpověď #6 kdy: Leden 09, 2013 »

Dobrý den přeji Ještě mne napadlo jestli se měsíčně platí silniční daň a jak by se mohl dát do nákladů benzín jestli podle kilometrů  děkuji Mareš Pavel
IP zaznamenána

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« Odpověď #7 kdy: Leden 09, 2013 »

a v případě že by jsem byl ještě zaměstnán musel by jsem platit sociální i zdravotní jak u zaměstnavatele tak i z peněz (kšeftů)?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
elektřina
« Odpověď #8 kdy: Leden 09, 2013 »

Pokud budete k podnikání užívat auto, musíte se registrovat jako plátce silniční daně, tato daň se platí zálohově, 15.4., 15.7., 15.10. a 15.12 a k 31.1. každého roku se podává přiznání. Výše silniční daně dle druhu vozidla.
Náklady na benzín, buď skutečné výdaje za PHM, a vést knihu jízd, nebo použít měsíční paušální výdaj na auto bez povinnosti psát knihu jízd.

Pokud budete při podnikání zároveň zaměstnanec, a podnikání bude vedlejší činnost, oznámíte tuto skutečnost na sociálku a zdravotní pojišťovnu a první rok podnikání nebudete zálohy platit, až při vyúčtování dle příjmů z podnikání.
Zaměstnavatel Vám nadále bude soc a zdr srážet jako dosud.
IP zaznamenána

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« Odpověď #9 kdy: Leden 11, 2013 »

Dobrý den jak je to prosím s ůčty za telefon je možné tyto dát do nákladů nebo se musí určit obchodní a soukromé hovory? děkuji Mareš Pavel
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
elektřina
« Odpověď #10 kdy: Leden 11, 2013 »

Dobrý den, buď budete mít dva mobily, jeden ryze soukromý, druhý ryze podnikatelský, a do výdajů budete dávat jen podnikatelský, či budete mít jedno telefonní číslo, a sám určíte, jaké procento hovorů je soukromé a jaké procento se týká podnikání, a takovou poměrnou část si dáte do výdajů.
Budete li mít jen jedno telefonní číslo, a jste schopen obhájit, že ho stoprocentně užíváte jen podnikatelsky, a soukromé hovory nikdy nevedete, pak jste odvážný muž. Jana
IP zaznamenána

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« Odpověď #11 kdy: Leden 11, 2013 »

děkuji uvažuji o podnikání v autodopravě vyklízení sklepů,bytů,stěhování dalo by se do nákladů uznat nářadí třeba řetěz do motorové pily nebo úhlovou brusku?děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
elektřina
« Odpověď #12 kdy: Leden 11, 2013 »

Cokoli, co jste schopen obhájit jako výdej k zajištění svých příjmů.
IP zaznamenána

paveldpml

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
elektřina
« Odpověď #13 kdy: Leden 11, 2013 »

takže třeba pír do tiskárny+náplně,reklamu na auto a co třeba vstupenky do posilovny?nebo bazénu?kuli kondici ?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
elektřina
« Odpověď #14 kdy: Leden 11, 2013 »

Papír do tiskárny určitě, v obhajitelné míře, taktéž cartridge do tiskárny.
Ale posilovna, bazén, to vidím černě, tak odvážná bych nebyla, dát to do výdajů.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2